ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Classique Reserva 2008

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Eikendal Stellenbosch
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Južná Afrika
Oblasť pôvodu Stellenbosch Region
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2008
Servírovacia teplota (°C) 17-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 2
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
29,78 €

Víno zrelo 24 mesiacov vo francuzskom sude . Vo víne sa objavujú tóny čokolády, mäty a tabaku . Vôňa je jemne korenistá.

Eikendal Stellenbosch

Eikendal Stellenbosch je juhoafrické vinárstvo sídliace v meste Stellenbosch ležiace asi 30 kilometrov na východ od Kapského Mesta. Od roku 1981 je vo vlastníctve švajčiarskej rodiny Saager pôvodom z Zurichu. Švajčiarsky majitelia dokázali vinárstvo zmodernizovať a oživiť potenciál juhoafrickej vináraskej tradície. Hospodária na 76 hektároch viníc pričom väčšina rév má vek okolo 30 rokov. Medzi odrodami nájdeme Cabernet Sauvignon, Merlot a Chardonnay


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Classique Reserva 2008
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Južná Afrika

 V Južnej Afrike sa väčšina viniča kultivuje v relatívne plochých alebo mierne zvlnených údoliach. Nedávno sa začali na pestovanie viniča využívať aj strmšie svahy, no na ich plné využitie treba ešte veľa urobiť. Škála pôd siaha od štrku a ťažkých pieskovo-hlinitých pôd pieskovcového, bridlicového a žulového pôvodu, ktoré sa nachádzajú na pobrežných rovinách, až po hlboko siahajúce aluviálne, pieskové a na vápenec bohaté červené bridlicové pôdy v Little Karoo a ďalších riečnych údoliach.

Na rozdiel od všeobecne prijímaného názoru sa občas vo vinohradoch Kapského Mesta stane, že hrozno dokonca nedozreje, a to i napriek tomu, že v mnohých horúcich oblastiach môže trpieť stresom z vysokej teploty, následkom čoho prezrieva. Často býva nevyhnutné vinohrady zavlažovať a úspešnosť pestovania viniča priamo závisí od dostupnosti vody. Tam, kde bývajú horúčavy kritické, dobré usadlosti organizujú zber hrozna v noci za svetla reflektorov, čo umožňuje oberať hrozno v stave optimálnej zrelosti a dopravovať ho do lisovní pri najnižšej možnej teplote.

Vinári Kapského Mesta si tieto revolučné postupy rýchlo osvojili a tak začali vyrábať okrem plných červených aj  svieže, aromatické a vitálne biele vína v oblastiach, ktoré sa za normálnych okolností považujú za príliš horúce na pestovanie viniča. Pestovatelia viniča vo vyšších polohách a na chladnejších svahoch si tieto postupy osvojujú pomalšie. 

Základné odrody: Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Chenin blanc (Steen), Muscat d'Alexandrie (Hane-poot), Pinotage, Sauvignon blanc, Syrah (Shiraz) 


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.