Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Family Chardonnay-Semillion 2011

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Casa Silva
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Chile
Oblasť pôvodu Colchagua Valley
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2011
Servírovacia teplota (°C) 9-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 4
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
9,23 €

Chardonnay a Semillion sa v tomto víne nachádzajú v pomere 70:30. Semillon pochádza z viniču starého až 80 rokov. Nájdeme v ňom aromatické broskyňovo-krémové tóny s dotykom čerstvej limetky. Koncentrovaná chuť s extra komplexnosťou pochádza najmä z fermentácie a jemného barikovania. Víno má veľmi dlhý koniec s dôrazom na čistotu ovocia.

Casa Silva

Vinárstvo Casa Silva bolo založené v roku 1997. Patrí medzi najviac oceňované Čilské vinárstva a je v 100% vlastníctve rodiny Silva. 

Casa Silva je jedným z prvých troch vinárstiev ktoré dosiahli certifikát o trvalej udržateľnosti vinárskej výroby v Čile. Okrem toho obrábajú veľké plochy organicky pestovaných viničov

Cieľom firmy je dosiahnúť aby bolo Casa Silva prvým výberom pri hľadaní kvalitných vín pochádzajúcich z Čile. V ponuke majú napríklad Chardonnay, Carmenere, Syrah či Sauvignon


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Family Chardonnay-Semillion 2011
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Chile

V Chile sú v skutku extrémne variabilné podmienky: siahajú od arídnych a extrémne horúcich pomerov na severe až k veľmi vlhkým na juhu. Hlavná vinohradnícka oblasť okolo Santiaga je suchá s 380 mm vodných zrážok za rok; žiadne jarné mrazy a takmer sústavne jasno, slnečno. Blízkosť Ánd, ktorých vrcholy sú aj v lete pokryté snehom, umožňuje masívnu výmenu studeného vzduchu v noci, čo umožňuje zachovanie kyselín hrozna. V centrálnom údolí sú denné teploty 30-35 °C, v noci 12-15 °C.

Väčšina viniča sa pestuje na pobrežných a údolných rovinách, ktoré siahajú až k úpätiam Ánd. V Chile sú nezavlažované vinohrady na úbočiach hôr v centrálnej zóne; závlahy sa však bežne používajú v iných častiach krajiny.

Vinič v oboch krajinách pestujú na značne rozdielnych pôdach. Lepšiu kvalitu vín v Chile možno pripísať hlbším vápencovým pôdam v niektorých častiach krajiny.

V Chile používajú tradičné metódy pre väčšinu vín a často využívajú techniku z Bordeaux. Po vládnej ekonomickej politike Chile roku 1974 zaviedlo moderné tanky z nehrdzavejúcej ocele a zlepšilo aj technológiu výroby v malých vinárskych podnikoch. Vďaka Miguelovi Torresovi vedú mnohí producenti kvalitných vín v Chile fermentáciu pri nižších teplotách a využívajú aj iné moderné techniky: výsledkom sú oveľa sviežejšie biele vína s ovocným charakterom.

Lokalizácia: Vinič sa v Chile pestuje na 1 290 km dlhom pobreží Tichého oceánu. Najhustejšie sú vinohrady južne od Santiaga.
 
Rozloha vinohradov: 116 000 ha
 
Podnebie: od suchého púštneho na severe až po subarktické na juhu
 
Pestované odrody: Barbera, Bonarda, Cabernet franc, Cabernet sauvignon, Cerega, Chardonnay, Chenin blanc, Criolla, Ferral, Grenada, Grignolino, Johannisberg riesling, Lambrusco, Malbec, Malvasia, Merlot, Muscat, Nebbiolo, Pais, Palomino, Pedro Ximénez, Petit verdot, Pinot blanc, Pinot gris, Pinot noir, Refosco, Renano, Sangiovettoe, Sauvignon blanc, Sémillon, Sylvaner, Syrah, Tempranillo, Torrontes, Ugni blanc 


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovej drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.