ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Flower Line Rulandské šedé 2013

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Odroda Rulandské šedé/Pinot Gris/Pinot Grigio
Krajina pôvodu Česko
Oblasť pôvodu Mikulov
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 9-11
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
8,84 €

Slnečná, zeleno-žltá farba. Vôňa je atraktívna s tónmi pomarančovej kôry a mandlí. Telo vína je plné so sviežim ovocným výrazom a nektarinkou v závere.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Flower Line Rulandské šedé 2013
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Česko

Česká republika je vnútrozemský štát strednej Európy. Jej susedmi sú na západe Nemecko, na severe Poľsko, na východe Slovensko, na juhu Rakúsko.

Najvýznamnejšia vinárska oblasť sa rozprestiera od Znojma po Uherské Hradište a predstavuje súvislú plochu s rozlohou takmer 11 000 hektárov vinohradov, ktoré sa na južnej hranici krajiny prelinajú s rakúskymi. Celková rozloha vinohradov: 18 700 - 19 261 ha. Podnebie sa charakterizuje ako prechodné s príklonom k vnútrozemskému, s občasnými prílivmi vlhkého atlantického vzduchu alebo ľadového z vnútrozemia. Priemerná ročná teplota je v Mělnicku 8,7 °C, priemerné množstvo zrážok je 534 mm. Vo Velkopopovicku je priemerná teplota vzduchu za rok 9,33 °C a množstvo zrážok 511 mm. Dĺžka slnečného svitu sa pohybuje medzi 1600 - 1700 hodinami, pričom v Čechách je to cca. 1450 hodín a na Morave 1760 hodín.

Základné odrody: Veltlínske zelené, Müller Thurgau, Rizling vlašský, Svätovavrinecké, Frankovka. 

Z ekologického hľadiska sú vinárske oblasti oboch regiónov súčasťou biogeografického členenia územia Českej republiky na provincie a predstavujú svojráznu vegetačnú stupňovitosť na rozsiahlom území ovládanom jedinečnou klímou. Provincia sa skladá z podprovincií, ovplyvňovaných zhodnou geologickou a geomorfologickou stavbou. Výrazne rozdielne krajiny v rámci podprovincie popisujú bioregióny. Vinárske oblasti sa nachádzajú v troch podprovinciách: hercýnskej (Hercynicum), západokarpatskej (Carpaticum) a severopanónskej (Pannonicum).

V súčasnosti sa ročná produkcia hrozna pohybuje medzi 55 až 80 tisíc tonami. Hektárové výnosy kolíšu medzi 5 až 7 t hrozna. Priemerný vek vinohradov je 17 rokov. V Českej republike je povinná registrácia vinohradov. Uvedená plocha vinohradov sa skladá zo 11 500 parciel, priemerná veľkosť vinohradu je 0,64 ha. Registrované vinohrady sú vlastníctvom 16 700 subjektov. Územne sa plochy vinohradov delia do dvoch regiónov. Český región je rozdelený do 6 oblastí, moravský do 10 vinohradníckych oblastí.

Odrodová skladba vinohradov: Na 74 % plochy vinohradov sa pestujú odrody na výrobu bielych vín a na 20 % plochy vinohradov sú vysadené odrody na výrobu červených vín. Zostávajúcich 6 % pripadá na stolové odrody, rôzne novovyšľachtené kultivary a na staré dožívajúce odrody.

Ostatné pestované odrody: Aurelius, Chardonnay, Irsai Oliver, Muškát moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské biele, Rulandské sivé, Rizling rýnsky, Sauvignon, Silvánske zelené, Tramín červený, Veltlínske červené skoré, Alibernet, André, Rulandské modré, Neronet, Portugal modrý, Zweigeltrebe.


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovej drevenej debni, ktorú zakúpite tu.