Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Lam White 2013

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Lammershoek
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Južná Afrika
Oblasť pôvodu Stellenbosch Region
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 9-12
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 4
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
13,67 €

V tomto cuvée je primárnou odrodou Chenin blanc (54%) a následne Viognier (31%) a Chardonnay (15%). Jednotlivé odrody boli prekvasené v nerezových tankoch a neskôr zrelo niekoľko mesiacov v betónovom tanku, čiže vôbec neprišlo do styku s drevom. Tomuto vínu dominuje svieže ovocie a kyselinka. Vo vôni vyvolá na prvý dojem pocit chladu, ktorý prejde do sviežich a jemných tónov, typických pre Chenin a Viognier. Odroda Chardonnay mu pridáva na mohutnosti. Robert Parker toto víno ohodnotil na 90 bodov

Lammershoek

V Lammershoeku veríme v tradičnú výrobu vína. To znamená byť v úzkom styku s krajinou a pestovať organicky, používať minimum prídavných látok počas výroby vína a len nepatrné – nutné množstvo síry. Výsledkom sú vína, ktoré odrážajú miesto, kde sú dorobené rovnako ako ľudí, ktorí sa na ich tvorbe podieľali. Vinárstvo je situované v horách Paarberg, Swartland. Máme tu kombináciu granitovej pôdy, stredozemskej klímy s horúcimi a suchými letami a mokrými a studenými zimami a spleť starých vinohradov. Cheninblanc a Syrah sú naše najobľúbenejšie, ale rovnako pracujeme aj s odrodami ako Viognier, Chardonnay, Lipovina, Pinotage, Grenache, Carignan a Mourvedre. Vinárstvo spolu vlastní cca 70ha vinohradov, ktoré sú obhospodarované organicky. Rozpätie nadmorskej výšoky je od 80 po 300 m.n.m.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Lam White 2013
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Južná Afrika

 V Južnej Afrike sa väčšina viniča kultivuje v relatívne plochých alebo mierne zvlnených údoliach. Nedávno sa začali na pestovanie viniča využívať aj strmšie svahy, no na ich plné využitie treba ešte veľa urobiť. Škála pôd siaha od štrku a ťažkých pieskovo-hlinitých pôd pieskovcového, bridlicového a žulového pôvodu, ktoré sa nachádzajú na pobrežných rovinách, až po hlboko siahajúce aluviálne, pieskové a na vápenec bohaté červené bridlicové pôdy v Little Karoo a ďalších riečnych údoliach.

Na rozdiel od všeobecne prijímaného názoru sa občas vo vinohradoch Kapského Mesta stane, že hrozno dokonca nedozreje, a to i napriek tomu, že v mnohých horúcich oblastiach môže trpieť stresom z vysokej teploty, následkom čoho prezrieva. Často býva nevyhnutné vinohrady zavlažovať a úspešnosť pestovania viniča priamo závisí od dostupnosti vody. Tam, kde bývajú horúčavy kritické, dobré usadlosti organizujú zber hrozna v noci za svetla reflektorov, čo umožňuje oberať hrozno v stave optimálnej zrelosti a dopravovať ho do lisovní pri najnižšej možnej teplote.

Vinári Kapského Mesta si tieto revolučné postupy rýchlo osvojili a tak začali vyrábať okrem plných červených aj  svieže, aromatické a vitálne biele vína v oblastiach, ktoré sa za normálnych okolností považujú za príliš horúce na pestovanie viniča. Pestovatelia viniča vo vyšších polohách a na chladnejších svahoch si tieto postupy osvojujú pomalšie. 

Základné odrody: Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Chenin blanc (Steen), Muscat d'Alexandrie (Hane-poot), Pinotage, Sauvignon blanc, Syrah (Shiraz) 


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.