ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Malbec Terroir Único 2019

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Zorzal
Odroda Malbec
Krajina pôvodu Argentína
Oblasť pôvodu Mendoza
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2019
Servírovacia teplota (°C) 15-17
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 14,00%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
15,00 €

Tento ručne zbieraný 100% Malbec pochádza z viacerých viníc v údolí Uco. Vo víne prevláda aromatika kávy, čučoriedok, čokolády, ktoré dopĺňajú tóny sladkého drievka, čiernej čerešne, škorice, korenia a šalvie. V chuti komplexné s hladkými tanínmi a šťavnatou kyselinkou. V chuti tohto Malbecu prevládajú slivky, čierne ríbezle v závere podporené dobre zapracovanými tanínmi, ktoré mu dodávajú dlhý a plný záver.

 

91 bodov Robert Parker Wine Advocate

 

Zorzal

Zorzal je butikové vinárstvo, ktoré založili v roku 2007 bratia Micheliniovci. V súčasnosti vedie vinárstvo hlavný technológ Juan Pablo Michelini s Noeliou Juri ako pomocnou vinárkou. Vinárstvo a vinice sa nachádzajú v podoblasti Gualtallary v údolí Uco vo výške približne 1300 metrov nad morom. Vinohrady ležia na jedinečnej zmesi piesku, kameňov a žulového vápenca. Dopestované hrozno sa zbiera výlučne ručne. Zorzalovou víziou je mať pri výrobe vína ľahkú ruku, aby sa kvalita hrozna a terroir odrážali vo výslednom víne. Usilujú sa vyrábať elegantné vína, ktoré prezentujú mineralitu podložia a chladné podnebie Gualtallary. Vinárstvo praktizuje kombináciu ekologického a trvalo udržateľného poľnohospodárstva, má tendenciu zberať skôr ako väčšina v Mendoze, aby si zachovala sviežosť a kyslosť v ich vínach namiesto prehnanej zrelosti.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Malbec Terroir Único 2019
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Argentína

V Argentíne sú vinice situované najviac v provincii Mendoza a St. Juan východným smerom od úpätia Ánd a západne od Buenos Aires. Celková rozloha vinohradov je 346 000 ha.

Väčšina viniča sa pestuje na pobrežných a údolných rovinách, ktoré siahajú až k úpätiam Ánd. V Argentíne sú vinice na úbočiach len do určitej výšky svahov, aby sa voda mohla čo najviac využívať. V Argentíne sú pôdy piesočnaté až ílovité, prevažujú hlboké, voľné pôdy aluviálneho pôvodu. Argentína sa spolieha na veľkovýrobné metódy. Tradičné spôsoby sa používajú aj pre rastúcu výrobu vysokokvalitných odrodových vín.

Argentína je piatou najväčšou vinárskou krajinou na svete. Aby vinič prežil, vzhľadom na diktát nedostatku vodných zrážok, musia sa vinice zavlažovať. V Andách je veľa dažďa i snehu, ale až v zime. Dážď a topiaci sneh sa skladujú vo vhodne umiestnených vodných nádržiach a distribuujú sa závlahovým systémom, ktorý je jedným z najpokrokovejších svojho druhu na svete. Okrem toho tu vykopali systém asi 30 000 studní, aby sa podzemné vodné zdroje mohli tak isto využívať.

Mendoza
S 260 000 hektármi je Mendoza najväčšou vinohradníckou oblasťou v Argentíne. Produkuje viac ako dve tretiny celkovej výroby vína v krajine. V oblasti prevažne červených vín je viac ako 30 000 jednotlivých pestovateľov. Malbec je najdôležitejšou a Cabernet sauvignon najlepšou odrodou. Z ďalších odrôd možno uviesť Tempranillo, Pinot noir a Syrah. Asi 40 000 hektárov zaberajú biele odrody, čo je síce nízke percento v Mendoze, ale v národnom meradle významné. Patrí sem Chardonnay, Chenin blanc, Johannisberg riesling a Muscat.

San Juan
Oblasť je suchšia a horúcejšia ako Mendoza. Je to dôležitá oblasť bielych odrôd. Veľkú časť vysokocukornatého hrozna s nízkou kyslosťou exportujú ako hroznový koncentrát.

Rio Negro
Táto oblasť vrátane Neuquénu je na pestovanie viniča najvhodnejšia. Tu je však iba 5 % vinohradov Argentíny. Teraz vzhľadom na stabilnejšiu politickú klímu oblasť Rio Negro by mohla prilákať tak veľmi potrebnú zahraničnú pomoc, či už z Európy, Austrálie alebo z Kalifornie, aby sa dokázalo, že tu je stredisko argentínskej budúcnosti výroby kvalitného vína.

La Rioja
Na rozdiel od pôvodnej oblasti v Španielsku je to veľmi horúca oblasť. Dorábajú v nej vína s vysokým obsahom alkoholu, nízkou kyslosťou, ktoré vo fľaši často oxidujú.

Catamarca
V oblasti je veľmi málo vinohradov. Vyrobené víno sa najčastejšie spracováva na miestne brandy.

Salta
Oblasť zahrňuje provinciu Juyjuy, má však iba pol percenta viníc krajiny. Podľa argentínskych kritérií je kvalita vín obstojná. Pri zahraničnej expertíze by sa oblasť mohla stať prekvapením kvalitných vín.


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.