ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Novinky vinárstva Malé divy 6fl.

Viac informácii
Výrobca Malé divy
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2023
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
70,00 €

Ponúkame Vám ďalší z vynikajúcich degustačných setov, tentokrát ročníka 2023 a Veltlínske zelené Lazare 2022 z produkcie modranského vinárstva Malé divy.

Set obsahuje:

1. Pinot blanc 2023

2. Sauvignon blanc 2023
3. Pesecká leánka 2023
4. Travel 2023
5. Muškát/Veltlín 2023
6. Veltlínske zelené Lazare 2022

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.

Malé divy

Už ako študenti sa rozhodli robiť vo vinohradníctve a vinárstve. Obehali si vinársky svet, vyštudovali náležité školy a získavali prax a pracovali aj v iných vinárstvach. Zamilovali si tento odbor a rozhodli sa, že sa chcú venovať výhradne vlastnému vinárstvu. Začali od nuly, iba s víziou a obrovskou chuťou. Kvalitné víno sa rodí vo vinici a s priamym odkazom na daný „terroir“. Predstavuje špecifické vlastnosti, ktoré geológia, či klíma danej vinici prepožičiava. Práve tento terroir je najlepšie vyjadrený pocitom senzorických vlastnostiach vín z Malých divov Malých Karpát. Snažia sa zachytiť to najkrajšie čo im ich chotár v danom roku ponúka. Ich cieľom je zachytiť daný ročník prostredníctvom ich práce vo vinici i pivnici. Ako malé rodinné vinárstvo hrdé na miesto z ktorého pochádza, sa starajú o 5 hektárov modranských viníc. Vína vyrábajú z hrozna z vlastných viníc.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Novinky vinárstva Malé divy 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Pinot blanc 2023

Víno jemnej žltozelenej farby z odrody Pinot blanc s príjemným ovocným buketom, tónmi byliniek a kvetín. Príjemná ovocná aróma je krásne doplnená ovocnou chuťou s peknou šťavnatou kyselinkou. Víno je ľahké, príjemné jednoducho pre každú príležitosť.


2. Sauvignon blanc 2023

Neskutočne ovocný a svieži Sauvignon, ktorý znesie porovnanie aj s Novým zélandom. Objavíte tóny marakuje, žltého melónu a pomarančov. Chuť je svieža v ktorej prevláda limetka, šťavnaté jablko a v závere krásna mineralita.


3. Pesecká leánka 2023

Intenzívna vôňa zrelých broskýň, červeného grepu a limetky doplnená tónmi agátového medu a medovky. Chuť je šťavnatá, ovocno herbálna so sviežou kyselinkou.


4. Travel 2023

Tak ako už naznačuje jeho názov, naše cuvée Travel vzniklo z odrôd TRAmín červený a VELtlínske zelené. Spojenie týchto odrôd vytvára veľmi príjemné, aromatické a plné víno, so šťavnatou a medovou chuťou. Je to víno pre všetkých milovníkov cestovania, ktoré ulahodí každému a je priam stvorené na každý deň a každú cestu.


5. Muškát/Veltlín 2023

Zelenožltá farba. V aromatike prevládajú tóny dule, šťavnatých jabĺk v závere podporené rebarborou. V chuti je stredne plné, šťavnaté plné sviežich citrusov, ktoré v závere dopĺňa jemný minerálny podtón. Super svieže víno pri ktorom si máte chuť naliať ďalší pohár.


6. Veltlínske zelené Lazare 2022

Veltlínske zelené reprezentuje tradičný šperk Malých Karpát. Žulovo-rulový terroir vinice na vinohradníckom hone Noviny, vytvára svojou polohou a klímou ideálne vyzretý a zároveň stále svieži modranský Veltlín, ktorý je tým pravým predstaviteľom tejto odrody.