ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Pavelka a syn deg. set 6fl.

Viac informácii
Výrobca Pavelka a syn - VPS
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0,75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
73,00 €

Pripravili sme pre Vás výber šiestich skvelých vín z produkcie vinárstva Pavelka a syn.

Set obsahuje:
1. Chardonnay 2022
2. Pinot gris 2023
3. Pinot blanc 2022
4. Rosé cuvée 2023
5. Alibernet 2020
6. Dunaj 2022

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš. 

Pavelka a syn - VPS

Firma Vinohradníctvo Pavelka a syn sa nachádza v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, ktorá je najväčšia a najvýznamnejšia oblasť na pestovanie hrozna na Slovensku. Hrozno sa tu pestuje viac ako 2000 rokov o čom svedčia archeologické nálezy v okolí Pezinka. Výnimočnosť tejto oblasti je, že hrozno sa pestuje na južných svahoch pohoria Malé Karpaty. Je to pásmo mierne aridné s nižším podielom zrážok 550 mm a priemernou ročnou teplotou 10 °C.

Značka Pavelka sa medzi slovenskými vínami objavila v roku 1995. Ing. Milan Pavelka mal v tom čase za sebou roky skúseností s pestovaním hrozna a výrobou vína v podmienkach družstevného hospodárenia i niekoľkogeneračnú tradíciu. Firma VPS – Vinohradníctvo Pavelka a syn, s.r.o. hospodári na 50 ha vinohradov, na ktorých pestuje biele odrody ako Müller Thurgau, Veltlínske zelené, Rizling vlašský , Rizling rýnsky, Rulandské šedé, Rulandské biele, Tramín červený a Pálava. Z modrých odrôd sú zastúpené Rulandské modré, Frankovka modrá, Neronet, Alibernet, Cabernet Sauvignon.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Pavelka a syn deg. set 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Chardonnay 2022
Žltozelený vzhľad so stredne bohatou viskozitou. Vôňa vína pripomína ananás a mirabelky. V chuti žlté jablko, hruška a v závere grep.

2. Pinot gris 2023
Ruland, ktorý je žltkastej farby so slamovým okrajom. Príjemná vôňa tropického ovocia, medu a lúčnych kvetov. V chuti výrazné kyselinky a jemná horčinka v závere. Víno na každodenné popíjanie.

3. Pinot blanc 2022
Víno je zelankavozlatistej farby s výraznou broskyňovo-ananásovou vôňou. Chuť je ovocne šťavnatá sprevádzaná sviežou kyselinkou.

4. Rosé cuvée 2023
Víno je lososovej farby s arómou po malinách, ríbezliach a žihľave. Chuť je šťavnatá s ovocnou kyselinkou. Má stredne dlhý záver.

5. Alibernet 2020
Intenzívny buket pripomína kôstkové a bobuľové ovocie s dotykom korenia. Stredne plné telo Alibernetu s príťažlivým ovocným prejavom a sviežou aciditou. Odroda bola vyšlachtená v roku 1950 v Odese. Ako Odejskij čornyj ho pestujú v Moldavsku až dodnes. Vznikla krížením odrôd Alicanté busché x Cabernet sauvignon.

6. Dunaj 2022
Toto víno má tmavočervenú farbu s výraznou vôňou po prezretých čerešniach a horkej čokoláde. Chuť vína je plná, harmonická, ovocne šťavnatá s tónmi červeného bobuľového ovocia, umocnená sladkým drievkom.