ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Pinot Noir - France vs Slovakia /6fl/

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2008
Servírovacia teplota (°C) 16-19
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
Special Price 70,25 € Regular Price 86,36 €

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Pinot Noir - France vs Slovakia /6fl/
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Pinot Noir - France vs Slovakia /6fl/


Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.

  • 1., Gérard Bertrand - Reserve Speciale Pinot Noir 2010
  • 2., Albert Bichot - Bourgogne Pinot Noir Vieilles Vignes 2008
  • 3., Pierre Sparr - Prestige Pinot Noir 2003
  • 4., Janoušek - Rulandské modré (Hlohovec), výber z hrozna 2009
  • 5., KARPATSKÁ PERLA - Rulandské modré VARIETO, neskorý zber 2008
  • 6., ELESKO - Rulandské modré, výber z hrozna 2009

1., Reserve Speciale Pinot Noir 2010 - Gérard Bertrand

Vína Réserve Spéciale odrážajú kvalitu hrozna dopestovaného na juhu Francúzska, pod kritickým okom vinohradníkov, s regulovaným nízkym výnosom vinohradov a dôrazom na správnu zrelosť použitého ovocia. Každá z odrôd sa vyznačuje výraznou ovocnosťou, vyváženosťou a eleganciou. Zmiešavané s cieľom odrážať charakter stredozemného podnebia, každé z vín má svoj jedinečný odrodový charakter. Názov Gérard Bertrand na etikete je garanciou kvality. Vinárstvo Gérard Bertrand sa môže pýšiť titulom najlepšieho francúzskeho vinárstva v kategórii pomer cena/kvalita od magazínu Wine Spectator. Vo víne hľadajte eleganciu čerešňových a malinových tónov, ktorá prechádza do ľahkej minerálnej chute v závere.

2., Bourgogne Pinot Noir Vieilles Vignes 2008 - Albert Bichot

Má typické tehlovočervené sfarbenie, v ovocnej vôni dominuje kôstkové ovocie obohatené príjemnou stopou zmesi exotických korenín. Lahodná chuť po lesnom ovocí a pekne zapracovaných tanínov je doplnená dlhou dochuťou.

3., Prestige Pinot Noir 2003 - Pierre Sparr

Farba vína je svetlejšia, zafarbená do tehlovočervena s hnedkastým okrajom. Aróma vína je plne koncentrovaná s výraznými ovocnými tónmi doplnené o animálne tóny kože získané vyzrievaním. V chuti je víno extraktívne s jemným nádychom vanilky a triesloviny sú vyzreté, sladkasté. Víno je však ešte pred svojím vrcholom.

4., Rulandské modré (Hlohovec), výber z hrozna 2009 - Janoušek

Bledší odtieň karmínovo-červenej farby jasne naznačuje, že ide o "Modrý Pinot". Vo sviežej ovocnej vôni dominujú slivky, čerešne a veľmi opatrne aj červené ríbezle. Chuť vína je mohutná, zamatovo mäkká, s prítomnosťou červeného kôstkového ovocia a lesných jahôd. Komplexnosť vína dotvárajú elegantne s vínom zosobášené taníny. Fľašová zrelosť 5-7 rokov.

5., Rulandské modré VARIETO, neskorý zber 2008 - KARPATSKÁ PERLA

Víno je rubínovej farby s vôňou čiernych ríbezlí, lesných plodov a vanilky. Zamatovú chuť s jemnými tónmi dreva dopĺňajú mäkké triesloviny. Víno vyzrievalo 4 mesiace v dubových sudoch.

6., Rulandské modré, výber z hrozna 2009 - ELESKO

Víno žiarivej rubínovej farby, veľmi jemnej čerešňovej vôňe prekrytej vôňou nového bariku. Chuť vína je šťavnatá s pevnejším telom, príjemnou kyselinkou a drevitou stopou pretrvávajúcou i v dochuti vína.