ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Pinot Noir výber zo Slovenska 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Rulandské modré/Pinot Noir
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
95,00 €

Ponúkame Vám starostlivo vybraný set šiestich špičkových slovenských vín odrody Pinot Noir.

1. Pivnica Mátyás - Pinot Noir BIO 2018
2. Domin & Kušický - Rulandské modré BIO 2015
3. Tajna Vineyard & Winery - Pinot Noir 2017
4. Pavelka a syn - Pinot Noir 2017
5. Vinárstvo Hanúsek - Pinot Noir Selection 2018
6. Modran Klimko wine - Pinot Noir barrique 2018

Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovom darčekovom obale, ktorý zakúpite tu.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Pinot Noir výber zo Slovenska 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Pivnica Mátyás - Pinot Noir BIO 2018

Tento Pinot má svetlejšiu červenú farbu a šťavnatú chuť s tónmi malín, čerešní a prezretých sliviek. Má príjemnú ovocnú chuť s korenistými náznakmi a hravou kyselinkou. Má tiež dlhú sviežu dochuť, ktorú ku koncu sprevádzajú uhladené taníny.

2. Domin & Kušický - Rulandské modré BIO 2015

Veľký Pinot z výnimočného ročníka. Vyniká nielen analytickými parametrami, ale aj hlbokými dojmami pri ochutnávaní. Malinovo-tehlové farebné záblesky, vysoký extrakt a alkohol, ale nižšie kyseliny z prezretia posúvajú toto víno z našich zemepisných šírok do diaľav optimálnych pre červené víno. Vyniká hodvábnosťou a vláčnosťou tela s bohatou impresiou vnemov z kytice lesných prezretých bobúľ... Bohatý buket je zvýraznený pikantnosťou, dlhým vnemom, plnosťou a ohnivosťou.

3. Tajna Vineyard & Winery - Pinot Noir 2017

Víno granátovo-červenej farby s tehlovými okrajmi. Aromatika prezretých čerešní, malín a nádherným škoricovo-vanilkovým podtónom, ktorý ukončuje stopa, klinčekov a tabaku. Bohatú ovocnú štruktúru potvrdzuje aj v dlhej a elegantnej chuti, sviežimi kyselinkami a zamatovým tanínom. Víno s veľkým potenciálom zrenia, ktorý sa naplno rozvinie dlhším dozrievaním vo fľaši.

4. Pavelka a syn - Pinot Noir 2017

Plné víno s chuťou a vôňou po čiernych malinách, či lesných jahodách. Po vyzretí má tehlovo-oranžové sfarbenie, je zamatovo-korenisté, s jemnou trieslovinovou príchuťou. Vyzrievalo v nových dubových sudoch.

5. Vinárstvo Hanúsek - Pinot Noir Selection 2018

Typická terakotovo-červená farba, vôňa prezretých jahôd a vanilky, chuť plná a robustná s elegantnou tanínovou štruktúrou. Tento Pinot Noir zrel 14 mesiacov v dreve.

6. Modran Klimko wine - Pinot Noir barrique 2018

Vážna odroda, vážne víno, skvelý zážitok. Dokonalá zrelosť hrozna, unikátny ročník a 12 mesiacov pobytu vína v bariku. Viac naozaj nebolo treba, aby vzniklo toto excelentné víno z Modry. Vo vôni čerešňa a višňa, v chuti jemné dotyky korenia a svieža ovocnosť. Príjemne zapracované, nie príliš výrazné barikové tóny.