Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Rulandské šedé barrique, (Jasová) bobuľový výber 2012

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Janoušek & Polák
Odroda Rulandské šedé/Pinot Gris/Pinot Grigio
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.750
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
11,59 €

Víno má intenzívnu, žlto-zelenú farbu. Vo vôni pociťujeme hlavne banány v čokoláde, vanilku a škoricu. Chuť vína je obsažná a pevná, s elegantným tónom dotyku nových barikových sudov.

Ocenenia:
Vínne Trhy Pezinok 2014 - Zlatá medaila
Finger Lakes NY 2014 - Bronzová medaila


Janoušek & Polák

Vinársku spoločnosť Janoušek & Polák založil v roku 2006 manažér Ing. Mário Polák a enológ Ing. Roman Janoušek, čím posilnili tradície Malokarpatskej oblasti v samom jej srdci, v Pezinku
 
Roman Janoušek s vínom pomáhal už od malička. Zmaturoval na strednej vinohradníckej, prijali ho na Vysokú školu poľnohospodársku do Nitry a vyštudoval genetiku a šľachtenie viniča. Potom si určil, že buď do piatich rokov zvládne prax, alebo musí od toho. Zvládol úlohu pivničného majstra v limbašskom vinohradníckom družstve a v nových časoch sa chcel postaviť na vlastné nohy, hoci si uvedomoval, že si berie veľkú zodpovednosť. V súkromí vznikli mikrovzorky, každá odroda v sto až dvestolitrových množstvách. Kamaráti pri degustáciách tvrdili, že netreba váhať.  
 
Mário Polák začínal už od malička s dedkom vo vinohrade. Vyštudol však techniku, pedagogiku, ale venoval sa najmä ekonomike a managmentu. K vínu ho to však stále ťahalo a tak sa popri zamestnaní niekoľko rokov venoval aj vinohradníctvu a vinárstvu.
 
Koníček, sa im stal skutočným podnikaním až  21. júna 2006 keď založili spoločnú firmu, ktorej zámerom bolo etablovať sa na trhu exkluzívnych vín, najmä odrodami z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. 
 
Vína z ich produkcie sa okamžite zaradili medzi slovenskú elitu a gurmáni sa o nich vyjadrujú len v superlatívoch. Odborníci a znalci však vedia, že meno Ing. Roman Janoušek je zárukou tej najvyššej kvality vín a v novej firme zúročuje svoje získané dvadsaťročné ročné skúsenosti v oblasti vinárstva. V celkovo päťčlennom pracovnom tandeme s  Ing. Jozefom Farským, Braňom Valjentom /obchod/ a Ing. Adamom Repom /výroba/ tvoria cieľavedomý, pracovný a úspešný team tejto spoločnosti, s vynikajúcim renomé doma i v zahraničí. Za krátku existenciu získali za svoje vína neuveriteľných až viac ako 575 ocenení z vinárskych súťaží. Svojich zákazníkov oslovujú iba poctivou prácou a kvalitným slovenským vínom.
 
V súčasnosti sa produkcia zastavila na čísle okolo stotisíc fliaš. V budúcnosti chcú vyrábať maximálne dvestotisíc litrov. To je množstvo, ktoré ešte prejde rukami vinára a on nič podstatné nemusí delegovať na iných. Namiesto väčšej výroby chcú kvalitu. A snívajú o vlastných priestoroch a vinohradoch. „Lebo nemôže byť nič lepšie ako prvovýroba prepojená na realizáciu, aby sa peniaze za víno vrátili späť do viníc, kde sa urodilo,“ vysvetľuje Roman Janoušek.

Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Rulandské šedé barrique, (Jasová) bobuľový výber 2012
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.