ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Skalický rubín z vinárstva Vysoké pole v darčekovom balení

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vysoké pole
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 12,50%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
14,40 €

Ak vyberáte darček vhodný na každú príležitosť, ste na správnom mieste. Vynikajúci Skalický rubín z produkcie vinárstva Vysoké pole, dostanete zabalený v elegantnom kartónovom obale. 

1x Vysoké pole - Skalický rubín

Skalický rubín je najstaršie a zároveň prvé víno, ktoré bolo vyrobené v lokalite Vysoké pole, kde je situovaný aj jeden z najstarších vinohradov. Skalický rubín je vyrobený metódou „solera“, teda kupážou troch po sebe nasledujúcich ročníkov - 2019, 2020, 2021. Rubínovo červená farba, vyvážená vôňa kompótových čerešní podporená pikantnosťou červeného korenia. Chuť je unikátna pre svoju kombináciu korenia, minerality, ovocia a dreva, ktoré sa navzájom vyvažujú do príjemnej harmónie. Štruktúra je skorej stredne plná,čo napomáha dobrej a ľahkej pitelnosti.

1x Darčekový kartónový box na 1 fľašu Vysoké Pole

Na požiadanie priložíme kartu s blahoželaním.

V prípade požiadavky zmeny farby obalu, nás prosím kontaktujte mailom na obchod@vino.sk, alebo telefonicky na 0948192192.

Vysoké pole

História rodinnej firmy sa začala v roku 2001, keď Ján Gajda starší kúpil od pôvodných majiteľov vinohrad a starý vinohradnícky domček s pivnicou (tzv. búdu) v skalickej lokalite Vysoké Pole. Tento vinohrad patrí k najväčším a najstarším rodiacim výsadbám v Skalici. Na časti pozemku sú zachované staré 70 ročné rastliny miestneho klonu Frankovky modrej s názvom Lampart. Názov Vysoké Pole je odvodený od lokality v ktorej sa nachádzajú vinice, ktoré patria medzi najstaršie rodiace vinohrady v regióne. V súčasnosti na výmere takmer 7 hektárov pestujú odrody ako Frankovka Modrá, Svätovavrinecké, Modrý Portugal, Chardonnay a ďalšie. Dnes riadi firmu Ján Gajda mladší, ktorý sa po absolvovaní štúdia na univerzite v Lednici a praxi technológa vo vinárskej firme na Morave vrátil spät do Skalice.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Skalický rubín z vinárstva Vysoké pole v darčekovom balení
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.