ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenské Rulandské šedé 6 fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Rulandské šedé/Pinot Gris/Pinot Grigio
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
72,00 €

Pinot grigio v Taliansku, Pinot Gris vo Francúzsku, Grauer Mönch v Nemecku, Monemvasia v Grécku, Szürkebarát v Maďarsku – to všetko je názov pre tú istú bielu muštovú odrodu, u nás známu ako Rulandské šedé. Ide o jednou z najrozšírenejších odrôd na svete. Jej svieže citrusové tóny a mineralita tvoria osviežujúce víno, ktoré sa skvelo kombinuje s ľahkými jedlami.

Set obsahuje:

1. Martin Pomfy - Rulandské šedé 2022
2. Vinárstvo Korbaš - Pinot gris 2021
3. Karpatská perla - Pinot gris 2022
4. Pavelka - Pinot gris 2021
5. Vinárstvo Rariga - Pinot gris 2021
6. Domin & Kušický  - Rulandské šedé BIO 2019

Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovom darčekovom obale, ktorý zakúpite tu.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské Rulandské šedé 6 fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Martin Pomfy - Rulandské šedé 2022

Jasná, zlatisto žltá farba. Jemná, viacvrstvová, čistá vôňa v ktorej dominuje vinohradnícka broskyňa, hruškové pyré spolu s dotykmi vlašských orechov a jemného korenia. Chuť je intenzívna a plná. Príjemne vyvážená kyselinka dodáva pocit sviežosti. Bohaté, no zároveň i veľmi jemné a zamatové víno s dlhým záverom.

2. Vinárstvo Korbaš - Pinot gris 2021

Víno sýtej zlato-žltej farby s medeným odleskom, vôňou agátového medu, pomarančov, kvapkou hruškovej šťavy a krémovosti. Chuť je elegantná, pekne zaguľatená so sviežim záverom.

3. Karpatská perla - Pinot gris 2022

Vo vôni sa prelínajú ovocné tóny tropického ovocia, fíg v závere so stopou orieškov. Šťavnatá chuť je harmonicky vyvážená a plná, čo podporila 6 mesačná batonáž na jemných kaloch a dvojmesačné vyzrievanie vo veľkom dubovom sude.

4. Pavelka - Pinot gris 2021

Ruland, ktorý je žltkastej farby so slamovým okrajom. Príjemná vôňa tropického ovocia, medu a lúčnych kvetov. V chuti výrazné kyselinky a jemná horčinka v závere. Víno na každodenné popíjanie.

5. Vinárstvo Rariga - Pinot gris 2021

Ponúkané víno je zlatistej farby a má príjemnú kvetinovo-ovocnú vôňu. Chuť je svieža a vyvážená s jemnými tónmi pomarančového medu a hrušky. Je silné a ohnivé, ale súčasne harmonické, dokáže spojiť charakteristickú chuť a vôňu s vyšším obsahom alkoholu. Zrením v sude alebo vo fľaši sa jeho vlastnosti ďalej zušľachťujú.

 6. Domin & Kušický - Rulandské šedé BIO 2019

Pinot gris z vinohradu Viničky I., sa po dvoch rokoch vyzrievania dostal do fliaš. Po šetrnom priamom lisovaní a jemnom odkalení, bol ponechaný na jemných kaloch (sur lie). Vo vôni dominujú tóny zrelého tropického ovocia a bielych kvetov. Chuť pripomína citrusové ovocie a nektárinky, neskôr plynule prechádza do stredne dlhej, korenistej dochuti.