ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenský Dunaj - degustačný set /3fl./

Viac informácii
Výrobca Vino.sk
Odroda Dunaj
Krajina pôvodu Slovensko
Balenie (Litrov) 2x0.75,1x0.5
Servírovacia teplota (°C) 15-19
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
30,98 €

V rámci našich degustačných setov by sme Vám radi predstavili aj slovenské novošľachtence. Sú to krásne odrody, ktoré v ničom nezaostávajú za svojimi zahraničnými konkurentmi.V tomto výbere vín by sme Vám radi predstavili červenú odrodu Dunaj.

Dunaj je veľmi kvalitná odroda. Dáva vína tmavočervenej farby, s výraznou chuťovou plnosťou. V chuti a vôni sú tóny prezretých čerešní a višní, ktoré prechádzajú až do veľmi zaujímavých čokoládových tónov.

Odrodu vyšľachtila vo Výskumnom ústave vinohradníckom a vinárskom v Bratislave D. Pospíšilová. Pochádza z trojitého kríženia odrôd (Muškát Bouchet x Oporto) x Svätovavrinecké. Pestuje sa iba u nás a okrajovo v ČR. Na Slovensku tvorí 0,024 % vinohradov. Uznaná bola v roku 1997.

Set obsahuje:

1. Peter Podola - Dunaj, bobuľový výber 2013 , 0.5l
2. Juraj Zápražný - Dunaj, výber z hrozna 2013
3. ELESKO - Dunaj, výber z hrozna 2013

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenský Dunaj - degustačný set /3fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Peter Podola - Dunaj, bobuľový výber 2013 , 0.5l

Víno sýtej tmavočervenej až fialovej farby, s príťažlivou vôňou sliviek a višní. Chuť vína je plná, harmonická, príjemne korenistá, s dlhou dochuťou prezretých višní.

2. Juraj Zápražný - Dunaj, výber z hrozna 2013

Víno je tmavočervenej farby. Chuť je velmi plná, ovocná, dobre štrukturovaná a elegantná. Aróma je plná lesného ovocia a horkej čokolády.

3. ELESKO - Dunaj, výber z hrozna 2013

Víno jasnej bordovočervenej farby s purpurovým viskóznym okrajom zaujme prítažlivou až koncentrovanou arómou borievok, černíc a kôstkovíc bazy čiernej. Plnú ovocnú chuť osviežujú tóny višní, ciernych ríbezlí a v dochuti pôsobivé štavnaté triesloviny v spojení s plnším ovocným extraktom.