ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Súprava pohárov na biele víno "Lauren" 4-dielna

Viac informácii
Výrobca Maison Forine
Krajina pôvodu Česko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 4x0,45
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
14,40 €

Sklárske produkty Maison Forine

- fúkané krištáľové sklo z európskej produkcie s tradíciou od roku 1967, ktoré sa vyznačuje svojou tvrdosťou a odolnosťou
- exkluzívna kolekcia vysoko-kvalitných produktov so zosilnenou stopkou a tepelne tvrdeným horným okrajom

Kolekcia Lauren

- vysokokvalitné krištáľové poháre vyrobené z krištalínu bez použitia olova a s prímesou titánu
- mimoriadna odolnosť voči rozbitiu a abrázii, vrátane zosilnenej stopky
- horný kraj je tvrdený tepelnou metódou, vďaka čomu je zabezpečená dlhá životnosť produktov
- precízne laserovo rezaný horný okraj
- moderný dizajn s čistými líniami
- vhodné do umývačky riadu a vďaka špeciálnej tepelnej úprave je zabezpečený tiež dlhotrvácny lesk a odolnosť voči umývacím cyklom
- exkluzívne darčekové balenie
- objem 450 ml
- súprava obsahuje 4 kusy

Maison Forine

Informácie o výrobcovi doplníme čoskoro. Ďakujeme za trpezlivosť.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Súprava pohárov na biele víno "Lauren" 4-dielna
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Česko

Česká republika je vnútrozemský štát strednej Európy. Jej susedmi sú na západe Nemecko, na severe Poľsko, na východe Slovensko, na juhu Rakúsko.

Najvýznamnejšia vinárska oblasť sa rozprestiera od Znojma po Uherské Hradište a predstavuje súvislú plochu s rozlohou takmer 11 000 hektárov vinohradov, ktoré sa na južnej hranici krajiny prelinajú s rakúskymi. Celková rozloha vinohradov: 18 700 - 19 261 ha. Podnebie sa charakterizuje ako prechodné s príklonom k vnútrozemskému, s občasnými prílivmi vlhkého atlantického vzduchu alebo ľadového z vnútrozemia. Priemerná ročná teplota je v Mělnicku 8,7 °C, priemerné množstvo zrážok je 534 mm. Vo Velkopopovicku je priemerná teplota vzduchu za rok 9,33 °C a množstvo zrážok 511 mm. Dĺžka slnečného svitu sa pohybuje medzi 1600 - 1700 hodinami, pričom v Čechách je to cca. 1450 hodín a na Morave 1760 hodín.

Základné odrody: Veltlínske zelené, Müller Thurgau, Rizling vlašský, Svätovavrinecké, Frankovka. 

Z ekologického hľadiska sú vinárske oblasti oboch regiónov súčasťou biogeografického členenia územia Českej republiky na provincie a predstavujú svojráznu vegetačnú stupňovitosť na rozsiahlom území ovládanom jedinečnou klímou. Provincia sa skladá z podprovincií, ovplyvňovaných zhodnou geologickou a geomorfologickou stavbou. Výrazne rozdielne krajiny v rámci podprovincie popisujú bioregióny. Vinárske oblasti sa nachádzajú v troch podprovinciách: hercýnskej (Hercynicum), západokarpatskej (Carpaticum) a severopanónskej (Pannonicum).

V súčasnosti sa ročná produkcia hrozna pohybuje medzi 55 až 80 tisíc tonami. Hektárové výnosy kolíšu medzi 5 až 7 t hrozna. Priemerný vek vinohradov je 17 rokov. V Českej republike je povinná registrácia vinohradov. Uvedená plocha vinohradov sa skladá zo 11 500 parciel, priemerná veľkosť vinohradu je 0,64 ha. Registrované vinohrady sú vlastníctvom 16 700 subjektov. Územne sa plochy vinohradov delia do dvoch regiónov. Český región je rozdelený do 6 oblastí, moravský do 10 vinohradníckych oblastí.

Odrodová skladba vinohradov: Na 74 % plochy vinohradov sa pestujú odrody na výrobu bielych vín a na 20 % plochy vinohradov sú vysadené odrody na výrobu červených vín. Zostávajúcich 6 % pripadá na stolové odrody, rôzne novovyšľachtené kultivary a na staré dožívajúce odrody.

Ostatné pestované odrody: Aurelius, Chardonnay, Irsai Oliver, Muškát moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské biele, Rulandské sivé, Rizling rýnsky, Sauvignon, Silvánske zelené, Tramín červený, Veltlínske červené skoré, Alibernet, André, Rulandské modré, Neronet, Portugal modrý, Zweigeltrebe.