ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Svetové biele vína - výber someliera 6fl.

Viac informácii
Výrobca Vino.sk
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 10-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
78,40 €

Náš somelier si opäť vzal na mušku biele vína. Neviazal sa ročníkmi ani odrodami, jedinou podmienkou mu bol priaznivý pomer cena/výkon. Ochutnajte s nami vína z najslávnejších oblastí na svete za prijateľné ceny. Nechajte sa vziať do sveta - od Nemecka po Nový Zéland, z Austrálie až do Francúzska. A nájdite si svojho favorita, šance sú vyrovnané!

Set obsahuje:

1. Rebenhof, Nemecko
- Riesling Ürziger Würzgarten von den Vulkangestein 2018
2. Sileni, Nový Zéland - Sauvignon Blanc Cellar Selection 2020
3. Weingut ALLRAM, Rakúsko - Gruner Veltliner Losskindel Kamptal 2019
4. Alois Lageder, Taliansko - Gewürztraminer DOC 2018
5. La Chablisienne, Francúzsko - Petit Chablis 2019
6. Penfolds, Austrália - Koonunga Hill Chardonnay 2019

Preferujete radšej červené? Výber najlepších červených vín podľa someliera nájdete tu!

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Svetové biele vína - výber someliera 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)


1. Rebenhof, Nemecko - Riesling Ürziger Würzgarten von den Vulkangestein 2018

V chuti je tento riesling ľahko ovocný, výborne vyvážený pomer kyselín a cukru. Vína z pôvodného rieslingu sú v chuti hodvábne, veľmi ľahko pitné a osviežujúce. Vinič rastie na bridlici, ktorá je sfarbená dočervena, to dáva takýmto vínam plnosť exotického ovocia a pritom ľahkosť, ktorá je špecifická najmä pre strednú Moselu. Víno pochádza z malého rodinného vinárstva, kde je produkcia obmedzená na 60 tisíc fliaš ročne. Toto je pravý riesling z pravokorenej vinnej révy, ktorá nebola napadnutá fyloxérou, pochádza z malého rodinného vinárstva Rebenhof zo strednej Moseli.

2. Sileni, Nový Zéland - Sauvignon Blanc Cellar Selection 2020

Víno je svetlo žltej farby so zelenkavým odleskom. Vo vôni intenzívna aróma tropického ovocia, s tónmi grepu, egrešov a marakuje. Chuť je výborne vyvážená, s perfektnou sviežosťou a ideálne vyváženým pomerom cukru a kyselín.

3. Weingut ALLRAM, Rakúsko - Gruner Veltliner Losskindel Kamptal 2019

Víno svetlo zelenkavej farby. Vo vôni dominujú ovocné tóny zeleného jablka a hrušky. Chuť vína je svieža, s vyšším obsahom kyselín, ale jemná a harmonická s minerálnym koncom.

4. Alois Lageder, Taliansko - Gewürztraminer DOC 2018

Hrozno pochádza z vyššie položených viníc (300 – 550 m n.m.) v okolí Magré a Cortaccia. Krátka macerácia hrozna po vylisovaní a kontrolovaná fermentácia prebieha v nerezových tankoch, nasleduje 4 mesačné zrenie na kvasinkách (sur lie). Víno má iskrivú slamovožltú farbu s oranžovými odleskami. Čerstvá, čistá odrodová aróma s tónmi ruží, kvetín a tropického ovocia. Dobre vyvážené víno so stredným telom, hroznovou chuťou a osviežujúcou, jemnou horčinkou v závere.

5. La Chablisienne, Francúzsko - Petit Chablis 2019

Víno Chablis dozrieva a kvasí v nerezových tankoch niekoľko mesiacov. Je to iskrivé víno žltej farby so zelenými odleskami, so sviežou vôňou citrusového ovocia. Ponúka širokú paletu chutí zrelého ovocia a v čistej dlhej dochuti sa objavujú minerálne tóny, typické pre “veľké Chablis“.

6. Penfolds, Austrália - Koonunga Hill Chardonnay 2019

Slamovo zlatistá farba. Vôňa zrelej hrušky, žltých jabĺk, citrusov a žltého melónu s jemným dotykom vanilky a orieškov. Pomerne plná chuť doplnená sviežou kyselinkou. Stredne dlhý krémový záver