Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Svetové rosé 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Vino.sk
Oblasť pôvodu ---
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 8-13
Farba vína Ružové
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
80,00 €

Ponúkame vám výber výborných ružových vín z rôznych vinárskych krajín. V degustačnom sete je zastúpené Taliansko, Rakúsko, Francúzsko, Španielsko ale aj Nový Zéland. Ideálne pitie osvieźenie nie len pre príjemné letné dni.

Set obsahuje:

1. La Bargemone - Rosé Coteaux d'Aix en Provence AOP 2021  (Francúzsko)

2. Babich - Pinot noir rosé 2022 (Nový Zéland)

3. Chateau Lauzade - Provence rosé 2021 (Francúzsko)

4. Anecoop - Peñascal rosado de Auguja 2020 (Španielsko)

5. Col Sandago - Prosecco rosé DOC brut (Taliansko)

6. RA Pfaffl - Austrian Zweigeltrebe rosé 2021 (Rakúsko)


 

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Svetové rosé 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)


1. La Bargemone - Rosé Coteaux d'Aix en Provence AOP 2021 (Francúzsko)

Farba vína je iskrivá, jemne ružová. Vo vôni červené ríbezle, čerešne, jahody, florálne a herbálne tóny, príjemná korenistosť a citrusy. V chuti maliny, čerešne, červené ríbezle, citrusy, biele korenie a jemná mineralita. Toto víno je svieže, výborne vyvážené s perfektnou aromatikou, jednoducho skvelé letné pitie. Kupáž: 40% Grenache, 40% Cabernet Sauvignon, 20% Cinsault

 

2. Babich - Pinot noir rosé 2022 (Nový Zéland)

Toto víno je vyrábané z hrozno, ktoré pochádza z viníc v Marlborough. Vo vôni prevládajú tóny čerešní, malín v závere jemná cukríkovo-jablková linka zakončená vôňou citrusov. V chuti je na začiatku dominuje čerstvé šťavnaté ovocie ako sú jahody s kombináciou citrusov. Následne prechádza do krémovej textúry a v závere ucítite jemné korenie.

 

3. Chateau Lauzade - Provence rosé 2021 (Francúzsko)

Víno je bledo lososovej farby s ružovými odleskami. Vôňa bielej broskyne, červeného lahodného jablka a dokonale zrelej čerešne sa pútavo nesie z pohára, prelína sa s ľahkou mineralitou. V chuti vína dominujú mandarínky, grapefruitu a alpskej jahody, ktoré dopĺňajú svieže tóny šťavnatého ovocia. Toto rosé z Provance je dlhé a minerálne s nádhernou jemnosťou, eleganciou no zároveň dobrou piteľnosťou.

 

4. Anecoop - Peñascal rosado de Auguja 2020 (Španielsko)

Polosuché, prírodne perlivé rosé, najpredávanejšie v Španielsku a v mnohých ďalších európskych krajinách. Hrozno z odrody Tempranillo pochádza z vlastných vinohradov. Časť muštu sa získava šetrným lisovaním, časť zo samotoku. Kvasením pri nízkych teplotách sa dosahuje maximálna ovocnosť a sviežosť. Kvasenie sa zastavuje prudkým schladením pri zachovaní približne 12 g/l zvyškového cukru a pri pretlaku CO2 cca 1 atm.
Víno je jahodovej farby s jemným perlením, vo vôni prevládajú čerstvo nazbierané lesné jahody a maliny, v chuti najviac osloví šťavnatosť drobných červených plodov a harmónia medzi zvyškovým cukrom, sviežou kyselinkou a ovocnosťou, podporená jemnými bublinkami.


 
5. Col Sandago - Prosecco rosé DOC brut (Taliansko)

Prosecco rosé jasnej bledo ružovej farby tvorí cuvée tvorí 85% odroda Glera a 15% Pinot Nero. Atraktívna ovocná vôňa zrelých jabĺk, hrušky, lesných jahôd a malín doplnená jemnými tónmi lúčnych kvetov. Chuť je svieža, ovocná so šťavnatou kyselinkou a jemným perlením. Delikátne ružové Prosecco s harmonickou štruktúrou a príjemným ovocným záverom.6. RA Pfaffl - Austrian Zweigeltrebe rosé 2021 (Rakúsko)

Rafinovaný ružový Zweigelt z Rakúska. Elegantná sýto ružová farba. Ovocnej aróme dominujú lesné jahody s náznakom krémovosti. Hladká ovocná chuť s tónmi jahodového džemu a s náznakom minerality.