Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Svetové Sauvignony 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Vino.sk
Odroda Sauvignon Blanc
Oblasť pôvodu Marlborough
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 10-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
75,00 €

Odroda Sauvignon Blanc je celosvetovo jedna z najobľúbenejších odrôd. Poznáme ju v rôznych podobách, od suchej expresívnej formy, cez sladké Sauvignony, až po zaujímavé barikové vína tejto odrody. My sme pre vás pripravili tento zaujímavý výber:

 Set obsahuje:

1. Montes - Sauvignon blanc 2021 (Chile)
2. Babich - Sauvignon Blanc TE HENGA 2021 (Nový Zéland)
3. Marqués de Riscal - Sauvignon Blanc, DO 2020 (Španielsko)
4. Tement - Sauvignon Blanc DAC 2020 (Rakúsko)
5. Joseph Mellot - Destinea Sauvignon Blanc 2019 (Francúzsko)
6. Simonsig - Sauvignon Blanc 2019 (Južná Afrika)

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Svetové Sauvignony 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)


1. Montes - Sauvignon blanc 2021 (Chile)

Sauvignon blanc pochádzajúci z údolia Casablanca a Curicó. 100 % v nerezových tankoch, nepoužíva sa žiadny dubový sud. Starostlivo vybrané hrozno poskytuje najkrajšie arómy a ovocnosť typické pre túto odrodu. Atraktívne vône exotického ovocia, broskýň, ananásu, egreša a trávy získalo víno vďaka chladnejšej klíme údolia Casablanca. Veľmi svieža, vyvážená až mierne chrumkavá chuť.

2. Babich - Sauvignon Blanc TE HENGA 2020 (Nový Zéland)

Víno má výrazne ovocný buket s tónmi egrešov, maracuje, čiernych ríbezlí, limetky a citrónovej trávy. Plynulo prechádza do veľmi sviežej, neskutočne šťavnatej chuti, ktorá takmer identicky kopíruje vôňu. 

3. Marqués de Riscal - Sauvignon Blanc, DO 2020 (Španielsko)

Toto čisté, okrúhle, odrodové víno prekvapí svojou dvojitou aromatikou: kvetinové tóny otvárajú škálu ovocným arómam broskýň, marhúľ, ananásu či egrešu. Na podnebí poteší príjemná kyselinka a výrazná ovocná plnosť. Koniec je elegantný, komplexný a perzistentný.

4. Tement - Sauvignon Blanc DAC 2020 (Rakúsko)

Najpredávanejšie víno - bestseller vinárstva Tement. Je to víno z viacerých vinohradov, vzorným reprezentantom svetoznámych sauvingnonov z južného Štajerska. Korenisto-ovocná vôňa ostružín a žltej papriky sa prezentuje mnohostrannou výraznou chuťou.

5. Joseph Mellot - Destinea Sauvignon Blanc 2019 (Francúzsko)

Destinea je vyrábaná z odrody Sauvignon blanc. Má čistú zlatožltú farbu, elegantnú vôňu tropického ovocia a citrusov, vyváženú plnú chuť marakuje a citrónu s aromatickým koncom. 

6. Simonsig - Sauvignon Blanc 2019 (Južná Afrika)

Moderná technológia reduktívneho kvasenia pri teplote 11-12°C, obmedzený kontakt so šupkami počas kvasenia a následné dlhodobé ležanie na kvasinkách (sur lie) prispeli k vynikajúcemu výsledku. Skvelý Sauvignon Blanc s typickou ovocno-trávovou vôňou a chrumkavo sviežou chuťou po egrešoch, zelených broskyniach a tropickom ovocí. Dlhá a príjemne osviežujúca minerálna dochuť.