ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Svetové Sauvignony 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Sauvignon Blanc
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 10-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
80,00 €

Odroda Sauvignon Blanc je celosvetovo jedna z najobľúbenejších odrôd. Poznáme ju v rôznych podobách, od suchej expresívnej formy, cez sladké Sauvignony, až po zaujímavé barikové vína tejto odrody. My sme pre vás pripravili tento zaujímavý výber:

 Set obsahuje:

1. Montes - Sauvignon blanc 2022 (Chile)
2. Babich - Sauvignon blanc 2023 (Nový Zéland)
3. Diemersdal - Sauvignon Blanc Cape Town 2023 (Južná Afrika)
4. Sattlerhof - Sauvignon blanc DAC BIO 2022 (Rakúsko)
5. Specogna - Sauvignon Friuli Colli Orientali DOC 2022 (Taliansko)
6. Malé divy - Sauvignon blanc 2023 (Slovensko)

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Svetové Sauvignony 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)


1. Montes - Sauvignon blanc 2022 (Chile)

Intenzívna vôňa ponúka arómy limetky a grapefruitu sprevádzané atraktívnymi tónmi čerstvého ananásu, marakuje a pomarančového kvetu, zatiaľ čo ľahký dotyk zeleného čili dodáva aromatickému profilu komplexnosť. Chuť je šťavnatá, vyvážená so zvýraznenou prirodzenou kyslosťou, ktorá vedie k sviežemu a dobre štruktúrovanému záveru.

2. Babich - Sauvignon blanc 2023 (Nový Zéland)

Svetlá, slamovo žltá farba so zelenkavými odleskami. Jemná vôňa marakuje, čiernych ríbezlí a príjemných, herbálnych tónov. V chuti šťavnaté, so stredne plným telom, zakončené sviežou kyselinkou. Plné ústa ovocia ako egreše, čierne ríbezle, citrusy a marakuja. Ovocné chute prechádzajú do suchého, stredne dlhého záveru.

3. Diemersdal - Sauvignon Blanc Cape Town 2023 (Južná Afrika)

Farba je svetlo žltá so zelenými odleskami. Vôňa je komplexná s množstvom tropického ovocia, ríbezlí, limetiek a egrešov. Chuť kopíruje aromatiku a je doplnená minerálnym charakterom, po ktorom nasleduje pretrvávajúci harmonický záver.

4. Sattlerhof - Sauvignon blanc DAC BIO 2022 (Rakúsko)

Typická svetlo žltozelená farba so striebotnými odleskami pre Sauvignon blanc z južného Štajerska. Aromatika po čerstvých bylinkách s jemnými arómami tropického ovocia, čerstvo pokosenej trávy s náznakom prezretej hrušky. Chuť stimuluje svieža kyselinka doplnená exotickým ovocím, v závere umocnená mineralitou. Je pôsobivé, akú kvalitu ponúka Sattlerhoff v základnej úrovni.

5. Specogna - Sauvignon Friuli Colli Orientali DOC 2022 (Taliansko)

Sauvignon slamovožltej farby. Elegantná aromatika s tónmi citrusov, grapefruitu, ananásu s nádychom krušpánu. Chuť je pevne štruktúrovaná, intenzívna s príjemnou dochuťou limetky. Komplexné a odrodovo čisté víno s dlhou dochuťou.

6. Miro Male divy - Sauvignon blanc 2023 (Slovensko)

Svetlá slamovo zelená farba. Vo vôni dominujú zrelé pomelo a grep. V chuti šťavnato svieže, vyvážené, s príjemnou kyselinkou jemne pikantnou a grepovou dochuťou.