Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Tokaji Furmint, dűlöválogatás 2011

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Royal Tokaji
Odroda Furmint
Krajina pôvodu Maďarsko
Oblasť pôvodu Tokaj
Balenie (Litrov) 0.750
Ročník 2011
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 6
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
17,06 €

Tento najlepší výber Furmintu spoločnosť „Royal Tokaji“ získala zmiešaním vín z honov Úrágya, Betsek a Sv. Tomáša v Máde, ako aj z Tarcalského honu Mézes Mály. Vďaka charakteristickým mádskym honom so štrkovitou pôdou, v dokonalom súlade s úrodou zTarcalskej sprašovej pôdy, získali elegantné víno s vynikajúcou harmóniou. Dozrieva 6 mesiacov v zemplínskych dubových sudoch.

Royal Tokaji

Maďarské vinárstvo Royal Tokaji bolo založené v roku 1990 a patrí medzi najvýznamnejšie vinárstva v oblasti Tokaj. Zameriava sa na vína vyrábane z hrozna z jedného vinohradu. Kombinujúc tradičné postupy s modernými technológiami sa dopracovali k oceňovaným vínam vysokej kvality. V dnešnej dobe vyvážaju svoju produckiu do viac ako 30 krajín sveta. 


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Tokaji Furmint, dűlöválogatás 2011
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Maďarsko

Najväčšie vinohradnícke plochy Maďarska sa nachádzajú na dunajskej nížine v strednom Maďarsku. Maďarská tokajská vinohradnícka oblasť je na severovýchode krajiny, v blízkosti hraníc so Slovenskom a Ukrajinou. Rozloha vinohradov je 128 000 ha.

Väčšina viníc rastie na rovine alebo mierne zvlnených riečnych nížinách. Lepšie vinice často nachádzame na naklonených parcelách pahorkov, ako je to v Somló, severne od Balatonu. Na západe Maďarska sa vyskytujú bridlicové, čadičové, hlinité i sprašové pôdy. Na centrálnej maďarskej nížine dominujú piesočnaté pôdy, na vyššie položenom severovýchode prevažuje hlina a vulkanický kameň, na juhu pri Pécsi sú to zase bridlicové a piesočnaté pôdy.

Najslávnejšie maďarské víno je tokajské, vyrábané zo starostlivo vyberaných a postupne oberaných botrytických hrozienok. Iné červené a biele vína sa vyrábajú bežnými vinifikačnými postupmi, bez výnimočných praktík. Technológia sa zdá byť moderná, snúbia sa v nej často staré i nové systémy. 

Pestované odrody (vrátane ich lokálnych pomenovaní): Ezerjó, Burgundské biele (Feherburgundi), Furmint, Tramín (Tramini), Veltlínske zelené (Veltlini), Lipovina (Hárselevelü), Kadarka, Frankovka modrá (Kékfrankos), Kéknyelyü, Kövidinka, Dievčie hrozno (Leányka), Merlot (Médoc noir), Mézesfeher, Muskotály, Burgundské modré (Nagyburgundi), Silvánske (Szilváni), Burgundské sivé (Szürkebarát), Rizling vlasšký (Olaszrizling).


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.