ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Veltlínske červené skoré Fresh 2022

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Skovajsa
Odroda Veltlínske červené skoré
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2022
Servírovacia teplota (°C) 10-12
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 11,50%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
8,80 €

Veltlínske červené skoré FRESH je ukážkovým zástupcom tejto odrody. Tento ročník VČS-ke ako ju zvykneme volať v Malých karpatoch naozaj prial. Vzniklo príjemné ľahké víno, ktoré v sviežej vôni ponúka ovocno-korenisté tóny. V chuti dominujú svieže a ovocné s tóny zrelého grepu a pomela.

Skovajsa

Skovajsa je malé, moderné rodinné vinárstvo s niekoľko generačnou tradíciou vinohradníctva a vinárstva. Ich prioritou je výroba kvalitných vín, ktorá je samozrejme možná len pri použití kvalitnej suroviny, teda hrozna. Práve preto na výrobu vín využívajú výhradne hrozno dopestované vo vlastných viniciach, ktoré podlieha prísnej kontrole a pre zachovanie výbornej kvality, aj nevyhnutnej redukcii úrody. V súčasnosti obhospodarujú  7,5 ha viníc nachádzajúcich sa v Pezinku a Limbachu. Ich maximálna produkcia nepresahuje 40 000 litrov vína ročne.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Veltlínske červené skoré Fresh 2022
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.