Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Veltlínske zelené 2021

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca MODRAN KLIMKO WINE
Odroda Veltlín zelený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2021
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 13%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
9,50 €

Stálica vinárstva a ikona modranského chotára. Starý nemecký klon, vinohrad Štampoch, vedenie v štýle vertiko. Veľa dreva na kĺči a veľa korenia vo víne. Vo vôni citrusy aj čerstvo pokosená tráva, v chuti zelené korenie, plátok citróna a grepu s horkastou mandľou na záver.

MODRAN KLIMKO WINE

Rodinné vinárstvo MODRAN KLIMKO WINE začalo produkciu odrodových vín z vlastných vinohradov v roku 2016. Mladý vinár Tomáš Klimko sa však pestovaniu hrozna a výrobe vína v Modre venuje už viac ako 15 rokov. Začínal v rodičovskej pivnici kde dorábal víno pre rodinu a priateľov.

Víno sa rodí vo vinohrade! Klišé ktoré je však pravdivé a je potrebné byť hrdý na postupnosť, najprv vinohradník, potom vinár. Hrozno pestujeme výhradne v modranskom chotári na rozlohe niečo málo cez 2 hektáre. Každý z vinohradov predstavuje samostatný ekosystém so špecifickými geologickými, pôdnymi, ale aj mikroklimatickými podmienkami. Naše hrozno dozrieva na slnečných južných svahoch s ľahkou piesočnatou pôdou s množstvom úlomkov modranského granitu (žuly), ale aj na hlbokých, ťažkých hlinitých pôdach na rovinách.   

Víno vyrábame predovšetkým z  odrôd typických pre modranský chotár. Je to hlavne Veltlínske zelené, Müller-Thurgau, Pinot blanc, Tramín červený, Muškát moravský, Rizling vlašský, Svätovavrinecké a Frankovka modrá. Naše vína sa vyznačujú senzorickou čistotou a odrodovým charakterom.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Veltlínske zelené 2021
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.