Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Veltlínske zelené, slamové víno 2013, 0,375L

Viac informácii
Zvyškový cukor sladké
Výrobca vína VÍNKO KLIMKO MODRA
Odroda Veltlín zelený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.375
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 8-10
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 3
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
Special Price 16,92 € Regular Price 18,46 €

Najkrajšie strapce Veltlínu, povešané jeden vedľa druhého na Klimkovskej povale. Sušili sa tak od októbra do februára. Výsledok trpezlivosti má dokonalé parametre. Výraznú žltozelenú farbu , očarujúcu medovo-hrozienkovú vôňu a predlhú elegantnú chuť. Zvyškový cukor je v harmonickom súlade s peknými kyselinkami.

VÍNKO KLIMKO MODRA

VÍNKO KLIMKO MODRA je rodinné vinárstvo založené v roku 2012. Tradícia vinohradníctva a výroby vína má však v našej rodine hlboko zapustené korene. Naše vína pochádzajú iba z modranských vinohradov. Ochutnajte Dievčie hrozno, Veltlínske zelené, Rizling rýnsky či Devín. Alebo ružovú aj červenú Frankovku.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Veltlínske zelené, slamové víno 2013, 0,375L
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


VÍNKO KLIMKO MODRA je rodinné vinárstvo bratov Klimkovcov založené v roku 2012. Tradícia vinohradníctva a výroby vína má však v ich rodine hlboko zapustené korene. Bratia sa s vínom stretávali od detstva, po viacročnom získavaní skúseností každý sám, začali od ročníka 2012 vína vyrábať pod spoločnou značkou. Vína pochádzajú väčšinou z vlastných vinohradov, všetko hrozno mávajú z Modry. Vlastné vinice majú na viacerých miestach modranského chotára, expozícia a pôdne zloženie sú tu rozmanité. Od ľahkej piesčito-kamenistej pôdy na južných svahoch nad mestom, po ťažkú hlinitú hnedozem za humnami.Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.