ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Víno na doma /6fl/

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 7-19
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
55,99 €

6 fliaš kvalitných vín, vybraných Somelierom Vám pripraví príjemné domáce večery.


Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Víno na doma /6fl/
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Nečakaná oslava? Otvorte si na prípitok skvelý, odrodový sekt Chardonnay, Blanc de Blanc, z vinárstva Elesko. Vychutnajte si tóny žltého melónu, príjemnú mineralitu a jeho krémovo-biskvitovú chuť.

2. Nie len ženy poteší neuveriteľne svieži a ovocný Muškát Moravský JAGNET, akostné 2013 od vinárstva KARPATSKÁ PERLA, s ovocno-kvetinovou vôňou, v ktorej cítiť kôru citrusov, či kvet bazy čiernej. V šťavnatej ovocnej chuti ucítite príjemnú sladkosť a ovocnosť s tónmi mandarínky, slivky a ringloty..

3. Po večeri je vždy čas na niečo plnešie a hrejivejšie. Pripravili sme vám teda slovenskú odrodu Dunaj, bobuľový výber 2012, Exclusive collection, z Villa Víno Rača. Hutné a zamatové médium s vôňou i chuťou po višniach v čokoláde.

4. Ak vás pozvú na návštevu, ste tiež pripravení! Iskrivý, ružový Cabernet Sauvignon rosé, akostné víno 2013 z vinárstva Mrva & Stanko vyčarí úsmev každému. Vo vôni objavíte maliny či jahody a chuť je poznamenaná ovocno - žihľavovým vnemom.

5. Rizling je kráľ vín a tento Rizling Rýnsky, neskorý zber, 2013 z firmy Mavín kraľuje zodpovedne! Jeho podmanivá vôňa po jazmínovom čaji a chuť po marhuliach s príjemnou mineralitou si vás získa okamžite!

6. Bublinky! Sekt Pálffy V.O., brut, méthode classique z Víno Nitra môžete otvoriť metódou sabrage (sabráž), alebo klasicky. V každom prípade si pochutnáte na vynikajúcom perlivom víne a jeho kvality ocenili na mnohých svetových výstavách!


Víno ako darček? Tento set dodávame aj v štýlovej drevenej bedničke!