ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Výber malých vinárov /6fl./

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
63,73 €

Sme veľmi radi ak s nami objavujete aj menšie slovenské vinárstva. Malí a strední vinári dokážu skĺbiť kvalitu s autenticitou, a v ich produkcii nacházame stále viac krásnych vín. Sú to vína často jedinečné, originálne, pyšné na svoj pôvod či lokalitu viniča. Dajte im šancu a určite neoľutujete!

Set obsahuje:

1. Víno Šimonovič - Rizling vlašský, neskorý zber 2015
2. Fedor Malík - Sauvignon blanc, akostné odrodové 2015
3. Víno Rariga - Cabernet sauvignon rosé, akostné 2015
4. Vinárstvo Miroslav Dudo - Móže byt, akostné odrodové 2014
5. Vinárstvo Zápražný - Dunaj, výber z hrozna 2015
6. Roman Janoušek - Devín, neskorý zber 2014

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber malých vinárov /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Víno Šimonovič - Rizling vlašský, neskorý zber 2015

Šimonovič nerobí vína tak, aby sa páčili každému. Robí ich tak, aby sa páčili jemu. A že má teda dobrý jazyk! Plná, ovocná vôňa s tónmi po lúčnych kvietkoch s náznakom medu. Má príjemné telo a v chuti sa mieša ľahkosť ovocia, s nazretosťou ročníka. Vlašák čo poteší dnes a prekvapí aj za pár rokov.

2. Fedor Malík - Sauvignon blanc, akostné odrodové 2015

Víno z ťažkej hlinitej pôdy, krištáľovo iskrivé, žíhľavovo-trávičkové, iskrivo hravé, plné fantázie a radosti. Vhodné k ľahkým jedlám, zelenine a ovociu, alebo len tak na rozošnícke pochlipkávanie.

V kamennej pivnici nad Modranskými vinicami sa každý rok pred Vianocami koná špeciálne stretnutie. Stačí prejsť potemnelým chotárom, vyšlapať kopec za mestom, zájsť trošku do lesa a zrazu sa ocitnete na tajnom stretnutí, o ktorom vedia iba zasvätení.. Vonku horí oheň a v starej pivnici vybraní, mladí vinári a pozvaní hostia spoločne hodnotia nové vína. Debatujú, degustujú a porovnávajú.. Tento rok súťažilo cez 50 vzoriek prevažne mladých vín. A pokiaľ zväčša bývajú debaty o víťazovi plamenné a vášnivé, tentokrát to bolo iné. "Vzorka č.15!, vzorka č. 15!" šepkali si degustátori medzi sebou. "Kto je to? Kto spravil to skvelé víno? " - nevedeli sme sa dočkať odhalenia pôvodu neoznačenej fľaše. Prešlo pár týždňov a všetko sa vyjavilo. Vínko je už na trhu. Dámi a páni, vzorka č. 15: Sauvignon blanc, 2015, Fedor Malík mladší. Šampión tajnej predvianočnej degustácie :)

3. Víno Rariga - Cabernet sauvignon rosé, akostné 2015

Vynikajúca odroda francúzskeho pôvodu, jemno ružová farba vína, príjemné vyvážené kyseliny. Podmaní si vás sviežou ovocnou arómou so smotanovými tónmi. V chuti vám ulahodia tóny lesného ovocia.Odporúčame podávať ku grilovanej hydine, rybám či cestovinám.

4. Vinárstvo Miroslav Dudo - Móže byt, akostné odrodové 2014

Slovenská červená legenda. Cuvée overených hodnôt. Višňový vavrinec dominuje, cvajgelt mok „empyreumatizuje” a kabernet „kasisuje”... Hra so slovami, hra s vínom. Vydarené predstavenie, plné divadlo ľudí a spontánny potlesk režisérovi. Prídeme i nabudúce...

5. Vinárstvo Zápražný - Dunaj, výber z hrozna 2015

Víno je tmavočervenej farby. Chuť je velmi plná, ovocná, dobre štrukturovaná a elegantná. Aróma je plná lesného ovocia a horkej čokolády.

6. Roman Janoušek - Devín, neskorý zber 2014

Zlato-žltá farba s bohatou viskozitou. Vo vôni dominuje sušená marhuľa, liči a čajová ruža. Chuť je plná, harmonická, sladšia a pikantná. Víno má dlhý, grepový záver.