ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Výber skvelých vín z produkcie vinárstva Repa winery /6fl/.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Repa winery
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
62,00 €

Ponúkame Vám výber skvelých vín z produkcie vinárstva Repa winery /6fl/.

Výber obsahuje:

1. Muškát Ottonel 2014
2. Veltlínske zelené 2014
3. Rizling cuvée 2014
4. Svätovavrinecké rosé 2014
5. Frankovka modrá oaked 2012
6. Petit merle oaked 2012

Repa winery

V živote platí pravidlo, že úspech sa začína odvahou. Prirodzene, musí sa opierať o precíznu analýzu, ako aj o modelovanie budúceho zámeru. Ak jej oporu tvoria aj pevné základy v podobe vzdelania, bohatých odborných vedomostí a navyše aj dlhoročných skúseností na renomovaných pracoviskách, úspech sa nemôže stať chimérou. Vychádzajúc z týchto atribút, nováčikovi v kruhu pribúdajúcich rodinných firiem – Repa winery – vytvoril jej majiteľ Ing. Jozef Repa nielen dobrý štart, ale aj istotu do budúcnosti. Repa winery je typickou malou rodinnou firmou, ktorá má ambície pokračovať v tradícii výroby vína z generácie na generáciu, čo bolo v malokarpatskom regióne úplnou samozrejmosťou.

Nemalou súčasťou pre dosiahnutie vysokej kvality vín sú technologické zariadenia na spracovanie hrozna a ošetrovanie vína. Zakúpená technológia je úplne nová a spĺňa všetky kvalitatívne kritériá pre výrobu špičkových vín. Spomenieme aspoň šetrný pneumatický lis, nerezové nádrže s automatickým riadením kvasného procesu. Spoločnosť Repa winery verí, že ich produkty oslovia nielen jednoduchým a moderným dizajnom, ale najmä svojou kvalitou, ktorá je prvoradá.

Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber skvelých vín z produkcie vinárstva Repa winery /6fl/.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Muškát Ottonel 2014. Muškát patrí k aromatickým odrodám poskytujúci elegantnú muškátovo korenistú vôňu. Vďaka tomuto ročníku obsahuje aj dostatok kyselín čo ho robí dostatočne sviežim. Chuť je stredne plná, ale elegantná a šťavnatá s vyrovnaným pomerom medzi kyselinami a zvyškovým cukrom.

2. Veltlínske zelené, akostné 2014. Tento šenkvický „zelený muškátel“, ako sa mu ľudovo hovorí je príjemne aromatický s vôňou egrešov, grapefruitov a listov čiernych ríbezlí. Príjemné ovocné tóny sú doplnené o minerálny charakter s korenistou koncovkou. Chuť je svieža a šťavnatá s vyrovnaným pomerom medzi kyselinami a zvyškovým cukrom. Podávame pri teplote 8 – 11 ºC.

3. Rizling cuvée 2014. Toto víno vzniklo kombináciou vlašského a rýnskeho rizlingu, kde „vlašák“ dáva vínu sviežosť a „ryňák“ plnosť a pikantnosť. Svieža kvetnatá aróma lipového kvetu je doplnená o jemný medový charakter. Nepopierateľná mineralita, ktorá je tak typická pre malokarpatský „terroir“ sa vynára aj vo vôni a chuti. Chuť je plná, jemná, no zároveň pikantne korenistá s harmonicky zladeným zvyškovým cukrom a kyselinami.

4. Svätovavrinecké rosé 2014. Jemná pink – ružovkastá farba s lososovým nádychom sú predzvesťou sviežeho charakteru tohto pikantného vavrinca. Opojná vôňa malín a červeného, drobného bobuľového ovocia sa prelína s krémovo smotanovým nádychom, ktorý možno badať aj v chuti. Chuť jepikantná a svieža s harmóniou medzi zvyškovým cukrom a kyselinami.

5. Frankovka modrá oaked 2012. Jasná granátovo červená farba s fialkovým nádychom sú predzvesťou sviežosti a ľahkosti tejto mladučkej frankovky. Intenzívna vôňa červeného bobuľového ovocia si Vás získa hneď pri prvom nádychu. Chuť je svieža iskrivo pikantná s príjemnou, ovocne šťavnatou dochuťou.

Ocenenia: Víno Tirnavia - zlatá medaila

6. Petit merle oaked 2012. Sýta farba a opojná vôňa čierneho bobuľového ovocia oslovia hneď na začiatku. Po ďalšom nádychu sa z pohára vinára korenistá vôňa z náznakmi cédra v koncovke doplnené o arómu kávy a horkej čokolády. Tento merlot dozrieval 14 mesiacov v 400l barikových sudoch. Chuť je plná a svieža s pikantnými tanínmi, ktoré budú dlhším vyzrievaním mäknúť a v dochuti budú pôsobiť nasládlo.Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.