ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Skvelý výber z vinárstva Pivnica Čajkov /6fl./

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Pivnica Čajkov
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Nitrianska
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
74,82 €

Osud rodiny Uhnákovcov je už niekoľko generácií pevne previazaný s Čajkovom, južnými svahmi Štiavnických vrchov a samozrejme s vínom. Počas rokov prešla rodinná firma vývojom a skúšaním rôznych technologických postupov. V súčasnosti „Pivnica Čajkov“ produkuje prírodné vína, ktoré odrážajú charakter a osobitosť svojho regiónu. O kvalite svojích vín Vás presvedčia v tomto degustačnom sete.

Set obsahuje:

1. Pesecká Leánka Čajkov - Kruhe/Debertcha 2015 - nie je, je 2016
2. Sauvignon blanc Rybník - Stará hora 2015 -nie je, je 2016
3. Rulandské šedé "na šupkách" Rybník - Stará hora 2015 - nie je je 2016
4. Devín Čajkov - Debertcha 2015, nie je , je 2016
5. Cuvée KRUHE Čajkov - Kruhe 2013, nie je, je 2015
6. Frankovka modrá Čajkov - Kruhe 2013- jediné je

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

Pivnica Čajkov

Osud rodiny Uhnákovcov je už niekoľko generácií pevne previazaný s Čajkovom, južnými svahmi Štiavnických vrchov a samozrejme s vínom. Vždy zásadne ovplyvňovali vinohradnícke a vinárske dianie v chotári a patrili medzi najväčších pestovateľov a výrobcov vína v Čajkove.

V 90-tych rokoch prešla rodinná firma búrlivým vývojom a skúšaním rôznych technologických postupov. Každý ďalší ročník, každé nové víno v pivnici postupne výrobcu utvrdzovalo v presvedčení, že jediná úprimná cesta k poctivému vínu vedie cez prírodu a pochopenie Čajkovského terroir.

V súčasnosti „Pivnica Čajkov“ produkuje prírodné vína, ktoré odrážajú charakter a osobitosť svojho regiónu.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Skvelý výber z vinárstva Pivnica Čajkov /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Pesecká Leánka Čajkov - Kruhe/Debertcha 2015

Pesecká leánka z dvoch vinohradov vysadených na tufovo-sopečnom podloží, ktoré vyvrhol mohutný Štiavnický stratovulkán. Spontánne kvasená zrela 6 mesiacov s kvasinkami. Prirodzene svieža, ľahká, až rozmarná, s citrusovo lízankovým nádychom.

2. Sauvignon blanc Rybník - Stará hora 2015

Nevtieravý, spontánne kvasený Sauvignon, ktorý zrel 6 mesiacov s kvasinkami a s pokorou zhmotnil slnečný ročník a jemnú mineralitu vulkanických tufových pôd. Svieži egrešový charakter je prepletený vôňou viničnej broskyne.

3. Rulandské šedé "na šupkách" Rybník - Stará hora 2015

Víno pre tých, ktorí majú radi výzvy. Hrozno týždeň kvasilo na šupkách a následne zrelo 6 mesiacov v drevených dubových sudoch. Výsledkom je medeno-ryšavá farba s pomarančovými odleskami. Vo vôni dominujú kvety a čerstvo vytlačená hroznová šťava s kvapkou medu na záver.

4. Devín Čajkov - Debertcha 2015

Hutné, guľaté, až bezkonkurenčne extraktívne víno. Týžden kvasil na šupkách a následne zrel v drevených dubových sudoch, čo mu vo vôni dalo výraznú aromatiku po hrozne a kvetoch ruže, ukončenú dominantnou korenistosťou Tramínu. V chuti plnosť a minerálnosť s nasladlým žltým melónom.

5. Cuvée KRUHE Čajkov - Kruhe 2013

Extravagantné cuvée je netradičným spojením hrozna Frankovky, Dunaju a Tramínu. Po mesačnom kvasení na otvorených kadiach dva roky zrelo v dubových sudoch. Nespútané, živelné víno ako vulkán Sitno, ktorý položil základ sopečným pôdam v Čajkove a predurčil tak jeho divoký charakter.

6. Frankovka modrá Čajkov - Kruhe 2013

Frankovka modrá z viníc na vulkanickom podloží po trojtýždňovom kvasení na otvorených kadiach rok zrela v dubových sudoch. Charakter čerešnovej kôstky a horkej čokolády s pevným minerálno-tanínovým základom.