ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Weingut Heinrich 2fľ. v darčekovom balení + profi vývrtka

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Weingut Heinrich
Krajina pôvodu Rakúsko
Oblasť pôvodu Burgenland
Balenie (Litrov) 2x 0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
66,00 €

Či už idete na oslavu, alebo hľadáte pozornosť pre obchodného partnera, dobré víno je ideálnym riešením. Naša ponuka darčekových balení obsahuje rôzne cenové hladiny hotových darčekových balení. Môžete si vybrať už hotový produkt, alebo Vám pripravíme darčekové balenie, podľa Vašej predstavy.

Darčekové balenie obsahuje tieto produkty:

1x Weingut Heinrich - Blaufränkisch BIO 2018

Táto Frankovka rastie na vápencovo bridlicových pôdach pohoria Leitha a na piesočnato hliných, južných svahoch Parndorfskej planiny. Vinohrady sú obhospodarované v biodynamickom režime. Ručný zber začína začiatkom septembra. Následne prebehne počas dvoch týždňov fermentácia na rmute v drevených a nerezových fermentačných tankoch. Potom prichádza fáza zrenia po dobu 30 mesiacov v drevených kvasných tankoch a v 500 litrových, použitých, drevených sudoch.

Farba je rubínovo červená. Vo vôni a chuti čerešne, slivky, brusnicové a čučoriedkové želé, tmavá čokoláda, červené ríbezle, černice, korenie a náznak škorice. Víno je elegantné, kompaktné, svieže so zrelými tanínmi a šťavnatým, korenistým záverom.

Obsah zvyškového cukru: 1,0 g/L
Obsah kyselín: 5,8 g/L

1x Weingut Heinrich - Weissburgunder Salzberg BIO 2020

Vinice z ktorých pochádza hrozno na výrobu tohoto Weißburgunderu, sa nachádzajú v meste Gols pri Neusidlerskom jazere v Burgenlande a ich názov je Salzberg. Pôdne podložie je tu piesočnato hlinité s prídavkom vápenca. Vinič je pestovaný v organickom a biodynamickom režime. Zber hrozna prebehol ručne v polovici septembra. Po zbere nasledovala spontánna fermentácia s čiastočnou maceráciou na šupkách. Následne víno vyzrievalo 17 mesiacov na kvasničných kaloch. Po ukončení vyzrievania na kaloch bolo víno z kalov stiahnuté a nafľašované s minimálnym pridaním síry.

Farba je zlato žltá. Vo vôni hrušky, dule, kandizované pomaranče, mandle, vanilková brioška, grepová šupka, bylinky, vinohradnícke broskyne a biele korenie. Víno je krémové, dokonalo vyvážené, komplexné s dlhým, zamatovo minerálnym zakončením.

Obsah zvyškového cukru: 2,7 g/L
Obsah kyselín: 6,2 g/L

1x Dvojstupňový čašnícky otvárač čierny

Kompaktný a ľahký dvojstupňový otvárač na vínové fľaše a korunkové uzávery, ktorý sa vďaka svojej veľkosti ľahko skladuje. Jeho súčasťou je aj orezávač na obal fľaše.

1 x Drevený box na 2 fľaše

Na požiadanie priložíme kartu s blahoželaním. Pre agentúry a firmy ponúkame možnosť potlače priamo na drevenú bedňu, alebo štýlovú kartičku s venovaním či logom.

 

Weingut Heinrich

Informácie o výrobcovi doplníme čoskoro. Ďakujeme za trpezlivosť.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Weingut Heinrich 2fľ. v darčekovom balení + profi vývrtka
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Rakúsko

Vinič sa v Rakúsku pestuje na 57 tisíc ha vinohradov. Osemdesiat percent výsadieb tvoria biele muštové odrody, najviac zastúpenou je Grüner Veltliner (Veltlínske zelené). Kvalitou vyniká predovšetkým Riesling (Rizling rýnsky). Modrým výsadbám dominuje Zweigeltrebe, najkvalitnejšie vína však poskytuje St. Lauren (Svätovavrinecké).

Krajina sa rozdeľuje na 4 vinohradnícke regióny – Dolné Rakúsko (Niederösterreich), Burgenland, Štajersko (Steiermark) a Viedeň (Wien). Dolné Rakúsko a Burgenland sú kvalitatívne i kvantitatívne najvýznamnejšie.

Dolné Rakúsko (Niederoesterreich) ležiace južne od slovenských a moravských hraníc vyniká predovšetkým produkciou bielych vín. V tunajšej oblasti Wachau so strmými svahmi a charakteristickými zvetranými kamenistými pôdami sa produkujú biele vína najvyššej kvality – smaragdy, predovšetkým zo sorty veltlín zelený (Grüner Veltliner) a rizling rýnsky (Riesling).

Korene starších krov viniča zasahujú do veľkej hĺbky, čím sa do hrozna a vína prenášajú charakteristické nuansy dodávajúce mokom minerálnu finesu miestneho terroir.

Nemenej známou oblasťou Dolného Rakúska je Kamtal – Donauland. Dorábajú sa tu výnimočné rizlingy.

Sprašovým terasám vo Wagrame zasa dominujú výsadby veltlínu zeleného (Grüner Veltliner) s charakteristickými exoticko-pikantnými stopami terroir v senzorike vína.

Ďalšou zaujímavosťou oblasti Dolné Rakúsko je región Donauland – Carnuntum začínajúci hneď za hraničným priechodom Petržalka – Berg. Dorábajú sa tu predovšetkým červené moky a v Klosterneuburgu sídli najstaršia vinohradnícka škola na svete.

Profesor Zweigelt tu v roku 1922 dal svetu novú modrú muštovú odrodu viniča – Zweigeltrebe (St. Lauren x Blaufränkisch) – ľahké ovocné víno, ktoré je obdobou nášho Modrého Portugalu.

Burgenland je po Dolnom Rakúsku druhou najvýznamnejšou vinohradníckou oblasťou v krajine. Rozprestiera sa pozdĺž hranice s Maďarskom. Tunajším výsadbám dominujú modré muštové odrody viniča, ktorým sa tu darí predovšetkým kvôli miestnym teplým polohám. Strednému Burgenlandu (Mittelburgenland) kraľuje Frankovka modrá (Blaufränkischland).

Rovnaká je i situácia v južnej časti regiónu (Suedburgenland), kde navyše pristupujú výsadby Rizlingu vlašského – Welschriesling (rakúske označenie pre rizling rýnsky je Riesling). Mikroklímu severného Burgenlandu ovplyvňuje Neziderské jazero (Neusiedler See). Dorábajú sa tu známe botrytické vína.

Štajersko (Steiermark) – hornatý región na juhovýchode krajiny vyniká produkciou vinárskych špecialít určených pre miestny trh. Najznámejšou z nich je regionálne rosé Schilcher dorábané zo sorty Blauer Wildbacher. A Chardonnay sa tu napríklad nazýva Morillon.

Viedeň (Wien) je spoločne s Madridom jediným hlavným mestom v Európe, ktoré má svoju vinohradnícku oblasť. Päťsto hektárov tunajších vinohradov produkuje predovšetkým známe mladé víno Heuriger. Dorába sa z prekvaseného burčiaku a je to akési rakúske vin de primeur. Jeho základ tvorí Grüner Veltliner. V Rakúsku sa teší veľkej obľube.

 


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.