ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Cuvée Petit EL & FI I. 2016

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Miro Fondrk
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Južnoslovenská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2016
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 14,00%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
18,50 €

Krásne a bohaté cuvée odrôd 45% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot, 10% Neronet. Fermentácia prebiehala v 3000l dubovom sude. Víno vyzrievalo 24 mesiacov v použitých barrique sudoch z francúzskeho duba a následne 12 mesiacov v 3000 litrovom drevenom sude. Vo vôni prevláda zrelé čierne bobuľové ovocie, ktoré dopĺňajú ušľachtilé tóny tabaku, čokolády ale aj korenia. Chuť vína je plnšia s elegantným tanínom, ku ktorému sa pridáva nádych sladkého korenia, klinčekov zakončených dochuťou po slivkovom džeme.

Miro Fondrk

Miro Fondrk vždy pri víne uprednostňoval jedinečnosť a kvalitu. Nikdy ho neuspokojili vedomosti, ktoré o víne mal. Preto po Ekonomickej univerzite vyštudoval aj Vinohradníctvo a vinárstvo na Zahradníckej fakulte v Lednici, Mendelovej univerzity v Brne. Stal sa držiteľom Advanced Certificate WSET v Londýne a dokončuje Level 4 – Diploma, na Weinakademie Österreich v Ruste. Celé jeho úsilie prirodzene smerovalo k vzniku vlastného vinárstva, ktoré by sa dalo charakterizovať ako butikové, alebo garážové.

Vína vyrába z hrozna, ktoré pochádza z dvoch výnimočných slovenských vinárskych oblastí. Z vlastných vinohradov v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, pri obciach Rúbaň a Nová Vieska. Odtiaľ preferuje slovenských novošľachtencov a medzinárodné odrody ako Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot. Z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti si vyberá to najlepšie hrozno odrôd Veltlínske zelené a Chardonnay od kamaráta, vinohradníka, vinára Milana Skovajsu.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Cuvée Petit EL & FI I. 2016
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.