ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Guatemala Chimaltenango 250g

Viac informácii
Výrobca Ondrejka specialty coffee
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu ---
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
12,50 €

Farma Canajal de Medina leží južne od mesta San Martin Jilotepeque v regióne Chimaltenango v nadmorskej výške 1700 m.n.m..

Jej vlastník Antonio Medina zdedil časť farmy od svojho otca ešte v roku 1980. Spočiatku pokračoval v šľapajách svojho otca a pestoval na nej hlavne kukuricu a rôzne obilniny. Pestovanie kávy bolo ale jeho koníčkom už od detstva, keď brigádoval na viacerých kávových farmách.

Až v roku 1991 sa odhodlal na pestovanie kávy, keď nahradil na časti farmy kukuricu kávou. Antonio budoval svoj kávový biznis a pomaly nahradil všetky pestované plodiny kávovníkmi. Od svojich súrodencov odkúpil aj ďalšie časti farmy. Postupne tak jeho farma nadobudla rozlohu 25 ha. Pestuje na nej kávovníky odrody Bourbon a Caturra.

Pestovaniu specialty kávy sa začal venovať len niekoľko posledných rokov. A jeho výslednky stoja rozhodne za pozornosť, ako aj tento lot odrôd Bourbon a Caturra spracovaných mokrou metódou.

Výsledkom je sladká, šťavnatá káva ktorá sa hodí na akýkoľvek spôsob prípravy no od porúčame filter. Prekvapí vás šťavnatou chuťou lesného ovocia doplneného sladkosťou hnedého cukru.

Zrnková káva v balení 250 gramov.

Ondrejka specialty coffee

Ondrejka specialty coffee je malá rodinná pražiareň exkluzívnej výberovej kávy. Snahou pražiara a majiteľa Braňa Ondrejku je osloviť ľudí, ktorí hľadajú pre seba domov alebo do svojej firmy kávu výnimočnej kvality. V tejto malej rodinnej pražiarni si kúpite jedine výberovú kávu z posledného zberu a čerstvo upraženú. V našej ponuke nájdete vždy kávu vhodnejšiu na klasické espresso a samozrejme aj kávu praženú pre filter.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Guatemala Chimaltenango 250g
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.