ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Pinot noir 2020

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Zlatý roh
Odroda Rulandské modré/Pinot Noir
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2020
Servírovacia teplota (°C) 16-18
Farba vína Červené
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Obsah alkoholu 13,70%
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
24,90 €

Pinot noir je čiastočne fermentovaný s celými strapcami (50 %), zrel v sude a amfore 10 mesiacov. Lahodný, zemitý Pinot noir. Tóny višne, brusníc, jesenného lístia, korenia a zeme. Hodvábne hladká chuť s jemnými tanínmi. V závere ľahká pikantnosť, ktorá je nesporne dobrá. Odložte do pivnice a s odstupom rokov sledujte ako dozrieva.

Nečírené a nefiltrované.

Zlatý roh

zlaty roh vínoV Zlatom rohu počas výroby vína dbajú na to aby výsledný produkt dôveryhodne reprezentoval svoj pôvod. Každá vinica je špecifická, má neopakovateľnú polohu, pôdne zloženie a expozíciu. Každý ročník je unikátny a nikdy sa nebude opakovať. Víno je skrátka osobnosť, ktorá u nich požíva veľký rešpekt.

Termín zberu jednotlivých odrôd je dôsledne vybraný s ohľadom na jeho ideálnu zrelosť a zachovanie života a energie plodov vo výslednom víne.
Hrozno zbierajú ručne do malých debničiek. Fermentácia muštu a zrod vína prebieha v nádobách, v ktorých následne víno aj zreje na kvasničných kaloch. Používajú len nádoby vyrobené výlučne z prírodných materiálov ako je drevo, keramika alebo kameň.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Pinot noir 2020
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovej drevenej debni, ktorú zakúpite tu.