ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Rizling rýnsky 2018

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Terra Parna
Odroda Rizling rýnsky
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2018
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
13,90 €

Ostré augustové lúče ročníka 2018 sa výrazne prejavili na krásnom bukete tohto nepísaného kráľa vín. Typická „ryňáková“ kyselinka a výrazná mineralita sľubujú výnimočný vinársky zážitok. V chuti vyrovnaný, stredne plný rizling ktorý Vás nesklame.

Terra Parna

Vinohrady Terra Parna sa rozprestierajú v malebnom kraji v blízkosti západoslovenskej obce Suchá nad Parnou. Tu hrozno pestujú a zbierajú,dorábajú z neho kvalitné víno a tu ho môžete aj ochutnať. Je to moderné vinárstvo, hlási sa však k stáročnej vinohradníckej tradícii v tomto regióne.

Pôda je pre vinohradníka viac ako len symbol úrodnosti. Alfou a omegou kvalitného vína je starostlivosť o pôdu, tvrdá každodenná práca vykonávaná s láskou a trpezlivosťou. Výsledkom je víno, ktoré uspokojí aj najnáročnejšieho fajnšmekra. Ich vinohrad spoznáte ľahko. Úhľadným radom vínnej révy dominuje pôvabná vežička, ktorá roky slúžila ako rozhľadňa. Dotvára panorámu našich vinohradov a stáva sa atribútom dobrého slovenského vína. Malebná vinica a uprostred nej zasadená moderná budova – to je pohľad, ktorý sa naskytne návštevníkovi vinárstva .Terra Parna sú hrdí na svoju históriu a na to, ako sa im ju podarilo prepojiť s najmodernejšou architektúrou a novodobými technológiami. Sú to pomyselné súradnice vedúce k dobrému vínu.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Rizling rýnsky 2018
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno je možné dodať aj v štýlovej drevenej debni, ktorú zakúpite tu.