ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Sekt Pálffy exclusive archív

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Víno NITRA
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Nitrianska
Balenie (Litrov) 0.75
Servírovacia teplota (°C) 7-9
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
30,00 €

,,Kovový" Sekt Páffy brut v darčekovom balení je výsledkom našej snahy o súlad obsahu a formy. Tento tradične vo fľaši kvasený sekt s kovovým podstavcom a medailónom svojho patróna má zdôrazňovať ušľachtilosť vína s charakterom šľachtica. Vynikajúce odrody Chardonnay a Rulandské biele dali tomuto sektu čistý, harmonický, ovocno-hroznový charakter.

Víno NITRA

Krajina pôvodu: Slovensko

Spoločnosť VÍNO NITRA je popredným slovenským producentom vína s viac ako 50 ročnou novodobou tradíciou spracovania hrozna a výroby vína v meste pod Zoborom. Priemerná ročná produkcia vína je približne na úrovni 7 miliónov litrov, čím sa táto spoločnosť radí medzi najväčších producentov vína na Slovensku. Spoločnosť sa môže oprieť o vinohradnícku výrobu sesterskej spoločnosti Chateau MODRA, ktorá obhospodaruje plochu o rozlohe 700 hektárov.

V týchto vinohradoch sa rodí v integrovanej produkcii hrozno, z ktorého sa pod prísnym dohľadom vinohradníkov a za použitia tých najmodernejších technológií rodí víno, ktoré už celé desaťročia uspokojuje svojich zákazníkov.

Spoločnosť ponúka svojim zákazníkom viac ako 110 produktov od tých najjednoduchších, cenovo veľmi dostupných vín, až po vína získavajúce najvýznamnejšie svetové ocenenia, vína vyhľadávané znalcami u nás i v zahraničí. Finalizácia vína sa realizuje v sídle našej spoločnosti v Nitre, za dodržania tých najprísnejších hygienických kritérií. Kvalita výrobných procesov spoločnosti je ohodnotené certifikátom kvality ISO 9001:2001.

Dnešné Víno Nitra je však predovšetkým popredným producentom vína nielen na Slovensku ale aj v strednej Európe vyrábajúcom nielen tiché, ale i šumivé vína Sekt Pálffy, ktoré získavajú ocenenia na vinárskych súťažiach po celom svete. Dôkazom toho je i titul svetového šampióna získaný naším vínom Rizling rýnsky 2002 na najstaršej európskej súťaži vín v slovinskej Ľubljane.
Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Sekt Pálffy exclusive archív
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.