ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenské Sauvignony 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Sauvignon Blanc
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
71,00 €

Po typické francúzske odrody už dávno netreba siahať len u zahraničných výrobcov.  Ochutnajte  a presvedčte sa , že aj na Slovensku sa darí produkovať výborný Sauvignon.

Set obsahuje:

1. Domin & Kušický - Sauvignon blanc BIO 2020
2. Velkeer - Sauvignon blanc  2022
3. Rariga - Sauvignon blanc 2022
4. Miro Fondrk - Sauvignon blanc 2022
5. Juraj Zápražný - Sauvignon blanc 2022
6. Fedor Malík - Sauvignon blanc 2021

Víno je možné dodať aj v štýlovom darčekovom obale, ktorý zakúpite tu.


Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské Sauvignony 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Domin & Kušický - Sauvignon blanc BIO 2020

Víno je čisté vo vôni aj na jazyku, harmonické a proporčné podľa analytických ukazovateľov. Bohaté nuansy aromatického profilu tejto čarovnej odrody sa prejavujú v tretinovom podiele žihľavového buketu, ale v prevahe žltého ovocia s kvapkou medu v závere dlhej dochuti.

2. Velkeer - Sauvignon blanc 2022

Sauvignon blanc patrí medzi najskoršie odrody vo vinohradoch Velkeeru. Zber tejto dávky prebiehal od konca augusta do konca septembra na dvoch parcelách. Hrozno sa spracovávalo ešte studené ihneď sa lisovalo a prekvášalo v nerezovom tanku. Atraktívna citrusovo ovocná vôňa. Pripomína dužinu grepu, broskyňové pyré a zelené egreše. Harmonická a šťavnatá chuť s nevtieravým prejavom a osviežujúcim záverom.

3. Rariga - Sauvignon blanc 2022

Intenzívna vôňa broskyňového pyré a bazového kvetu. V chuti pripomína sušené ovocie a nektarinku. Osviežujúci prejav podopiera výborná acidita a dobrá harmónia.

4. Miro Fondrk - Sauvignon blanc 2022

Svetlá slamovo zelená farba. Vo vôni dominujú zrelé pomelo a grep. V chuti šťavnato svieže, vyvážené, s príjemnou kyselinkou jemne pikantnou a grepovou dochuťou.

5. Juraj Zápražný - Sauvignon blanc 2022

Svetlá slamovo zelená farba. Intenzívna vôňa čiernej ríbezle, zrelých egrešov a broskýň. Chuť šťavnatá, ovocno herbálna so stredne plným telom a pikantným záverom.

6. Fedor Malík - Sauvignon blanc 2021

Víno z ťažkej hlinitej pôdy, krištáľovo iskrivé, žihľavovo-trávičkové, nežne lahodné, plné fantázie a radostného popíjania. V dochuti citrusovo šteklivé a nezabudnuteľné. Vhodné k ľahkým jedlám, zeleninke a ovociu, alebo len tak na rozkošnícke pondelkové pochlipkávanie. Alebo aj v utorok a stredu.