ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenské Veltlíny deg. set 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Veltlín zelený
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
75,00 €

Tento degustačný set obsahuje 6 skvelých veltlínov z rôznych oblastí slovenska, pre pekné porovnanie podložia a rôzneho prístupu k tejto známej odrode.

Set obsahuje:

1. Malé divy - Veltlínske zelené Lazare 2020
2. Skovajsa - Veltlínske zelené Selection 2020
3. Šimonovič - Veltlínske zelené 2020
4. Vinárstvo Rariga – Veltlínske zelené 2021
5. Miro Fondrk - Veltlínske zelené Privat Reserve 2019
6. Šmelko - Veltlínske zelené 2022

Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš. 

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské Veltlíny deg. set 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Malé divy - Veltlínske zelené Lazare 2020

Veltlínske zelené reprezentuje tradičný šperk Malých Karpát. Žulovo-rulový terroir vinice na vinohradníckom hone Lazare, vytvára svojou polohou a klímou ideálne vyzretý a zároveň stále svieži modranský Veltlín, ktorý je tým pravým predstaviteľom tejto odrody.

2. Skovajsa - - Veltlínske zelené Selection 2020

Víno prezentujúce sa zlatistou farbou, ktorá prezrádza vysoký extrakt a krásne vyzreté hrozno, z ktorého vzniklo. Vôňa je viac-vrstvová, ponúkajúca sladkosť zrelých hrušiek rovnako aj šťavnatú ovocnosť doplnenú o sladké tóny agátového drievka. Šťavnatá, štruktúrovaná chuť s príjemným a dlhotrvajúcim záverom je úž len bodkou za týmto zlatým mokom.

3. Šimonovič - Veltlínske zelené 2020

Víno zelenožltej farby s vôňou citrusového ovocia a lúčnych kvetov. Chuť je lahodne ovocná, s jemnými kyselinami a horkastými mandľovými tónmi.

4. Vinárstvo Rariga – Veltlínske zelené 2021

Typická modranská odroda výnimočnej kvality. Vo vôni možno postrehnúť závan zeleného jablka, špargle a jemné pohladenie dubového suda. Víno je v chute plné s náznakom mandlí na pozadí. Mineralita, elegancia, vyváženosť a dlhá dochuť tvorí tento Veltlín výnimočným. 

5. Miro Fondrk - Veltlínske zelené Privat Reserve 2019

Fermentácia prebiehala v drevenom sude ´´OVONUM´´ s objemom 1000l z francúzskeho duba. Po jablčno – mliečnej fermentácii víno vyzrievalo na jemných kvasničných kaloch s pravidelným premiešavaním po dobu 12 mesiacov. Aromatika je široká, viacvrstvová, s nuansami maslových sušeniek, orieškov a jemným tónom cédrového dreva. V chuti je víno plné a šťavnato ovocné s dlhou a elegantnou dochuťou.

6. Šmelko - Veltlínske zelené 2022

Vo vôni nájdeme tony lipových mladých kvetov a bieleho korenia. V chuti je tento Veltlín mimoriadne šťavnatý má krásnu pikantnosť ktorá sa vinie celou dlhou dochutou, je primerane šťavnaté. Mierne expresívne ale v správnom pomere - víno je vyvážené, priame, dynamické a nabáda k ďalšiemu dúšku. Odporúčame ku grilovaným domácim kurčatám v bylinkovo-mätovo-citrónovej marináde alebo k ľahším úpravám mias na smotanovej omáčke.