WINESHOP.SK SA SŤAHUJE NA VINO.SK!

Viac funkcií, prehľadnejšia stránka a hlavne ešte viac vína!


(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Nechajte nám svoj email a už Vám neuletí žiadna ponuka!
Košík ( )

Svetové Rieslingy 6fl.

Viac informácii
Výrobca vína Wineshop.sk
Odroda Rizling rýnsky
Balenie (Litrov) 6x0.75
Servírovacia teplota (°C) 9-11
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
81,00 €

Pripravili sme pre Vás degustačný set, ktorý ocenia najmä milovníci odrody Rizling rýnsky. Set je zložený zo 6 vín tejto odrody od popredných vinárov z rôznych kútov sveta. Ochutnajte a porovnajte Rizling rýnsky z Nového Zélandu, USA, Nemecka, Austrálie a Slovenska.

Set obsahuje:

1. Villa Maria Estate - Private Bin Riesling 2019
2. Chateau Ste.Michelle - Dry Riesling, Columbia Valley 2018
3. Penfolds - Riesling Rawson´s Retreat 2016
4. Josef Spreitzer V.D.P. - Spreitzer Riesling 2019
5. Rebenhof - Riesling von Wurzelechten Reben, suché 2019
6. Vinárstvo Rariga - Rizling rýnsky Šarkaperky 2018

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

1. Villa Maria Estate - Private Bin Riesling 2019

Víno iskrivej, zelenožltej farby a strednou viskozitou na okraji. V jeho príjemnej, nevtieravej aromatike nachádzame lahodné ovocné stopy po zrelých citrusových plodoch a jesennej kytice kvetín. Chuť vína je pekne vyvážená, šťavnatá s príjemnou kyselinkou a limetkovou dochuťou.

2. Chateau Ste.Michelle - Dry Riesling, Columbia Valley 2018

Víno sýtej zelenožltej farby so zlatistým odleskom na okraji. Vôňa vína je široká a plná, v ktorej pociťujeme lahodné, ovocné tóny hrušky, kandizovaných citrusových plodov a jemného náznaku petroleja. Chuť vína je zaguľatená so sviežimi a harmonickými kyselinkami a neuveriteľne krásnou ovocnou dochuťou.

3. Penfolds - Riesling Rawson´s Retreat 2016

Ľahký a suchý Rizling z Juhovýchodnej Austrálie. Jabĺčkovo citrusová vôňa korešponduje so sviežou chuťou s pikantnou aciditou a hroznovo grepovým záverom.

4. Josef Spreitzer V.D.P. - Spreitzer Riesling 2019

Toto víno pochádza z troch vinohradov: vinohrad Lenchen dodal ovocnosť, vinohrad Klosterberg eleganciu a harmóniu a vinohrad Doosberg poriadnu dávku minerality. Suché víno pravého štýlu z Rheingau, výborne pitné a osviežujúce pre každý deň, nekomplikované a ale nie fádne. Je to výborný Rizling rýnsky z Rheingau, z rodiska tejto odrody kde sa vyskytol prvýkrát. Vyvážené, komplexné. Tóny žltého a tropického ovocia ho robí pocitovo sladším s medovým záverom.

5. Rebenhof - Riesling von Wurzelechten Reben 2019

V chuti je tento riesling ľahko ovocný, výborne vyvážený pomer kyselín a cukru. Vína z pôvodného rieslingu sú v chuti hodvábne, veľmi ľahko pitné a osviežujúce. Vinič rastie na bridlici, ktorá je sfarbená dočervena, to dáva takýmto vínam plnosť exotického ovocia a pritomľahkosť, ktorá je špecifická najmä pre strednú Moselu. Víno pochádza z malého rodinného vinárstva, kde je produkcia obmedzená na 60 tisíc fliaš ročne. Toto je pravý riesling z pravokorenej vinnej révy, ktorá nebola napadnutá fyloxérou, pochádza z malého rodinného vinárstva Rebenhof zo strednej Moseli.

6. Vinárstvo Rariga - Rizling rýnsky Šarkaperky 2018

Hrozno na toto víno dozrelo v jednej z najvyššie položených viníc v Modre. Skalnaté, podložie a južný slnečný svah dodali vínu elegantú broskyňovú vôňu a mineralitu. Chuť je plná s medovo-ovocnými tónmi. Zrením jeho kvalita narastá.

Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Svetové Rieslingy 6fl.
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%


Wineshop.sk

Pod touto značkou vám prinášame rôzne degustačné sety, darčekové balenia a špeciálne produkty.