ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Slovenské vína ročníka 2023 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2023
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Skladom
Do 48 hodín u vás
62,00 €

Ponúkame Vám ďalší z vynikajúcich degustačných setov, tentokrát biele vína ročníka 2023. Všetky sme ochutnali a srdečne ich odporúčame aj vám.

Set obsahuje: 

1.
Vinárstvo Rariga - Rizling rýnsky Lorencár 2023

2. Malé divy - Pinot blanc 2023

3. Skovajsa - Veltlínske zelené Fresh 2023

4. Šimonovič - Hamrštíl 2023

5. Fedor Malík - Irsai Oliver 2023

6. Velkeer - Sauvignon blanc 2023

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Slovenské vína ročníka 2023 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Vinárstvo Rariga - Rizling rýnsky Lorencár 2023

Hrozno použité na prípravu tohto vína bolo dopestované na južných svahoch modranských viníc. Pri výrobe prírodného suchého vína, bola spojená tradícia s modernou technológiou. Výsledkom je plné harmonické víno s charakteristickým jemným broskyňovým buketom.

2. Malé divy - Pinot blanc 2023

Víno jemnej žltozelenej farby z odrody Pinot blanc s príjemným ovocným buketom, tónmi byliniek a kvetín. Príjemná ovocná aróma je krásne doplnená ovocnou chuťou s peknou šťavnatou kyselinkou. Víno je ľahké, príjemné jednoducho pre každú príležitosť.

3. Skovajsa - Veltlínske zelené Fresh 2023

Veltlínske zelené FRESH má sviežu zelenožltú farbu. Aróma je ovocno-herbálna s tónmi citrusov a limetky, doplnená o tradičný minerálny nádych Malých Karpát. Chuť je šťavnato-ovocná s príjemnou harmóniou medzi zvyškovým cukrom a kyselinkou.

4. Šimonovič - Hamrštíl 2023

Hamrštíl je kamenný domček nad Modrou. Patrí medzi modranské architektonické ikony. Tento dom naprojektoval známy, slovenský architekt Dušan Jurkovič a patril ďalšej významnej osobnosti, modranskému spisovateľovi Vincentovi Šikulovi. Práve v tejto lokalite bolo dopestované hrozno, z ktorého vzniklo toto skvelé cuvée 60% Rizling vlašský a 40% Tramín červený.

5. Fedor Malík - Irsai Oliver 2023

Víno z bohatej a úrodnej pôdy, iskričkovo voňavé, veselé. Šťavnaté víno s výrazne ovocnou vôňou. Ľahšie telo, osviežujúci prejav a harmonická dochuť s tónmi ovocia a muškátu.

6. Velkeer - Sauvignon blanc 2023

Komplexná aromatika egrešov, čerstvo pokosenej trávy a jemnej broskyňe. V tele stredne plné, vyvážené s kyselinou vďaka dlhšiemu pobytu na jemných kaloch.