Martin Motáček , 16. nov 2016

Posledný novembrový víkend sa otvoria pivnice v Malých Karpatoch

Počas Dňa otvorených pivníc (25.-26. novembra), môžu milovníci vína ochutnať produkciu až dvoch stoviek malokarpatských vinárov.

Najznámejšie vinárske podujatie na Slovensku sa začína na Devíne, priamo pod starobylým hradom Devín a končí až v Trnave, v hradných pivniciach na Červenom kameni a Smolenickom zámku. Vinári otvoria pre verejnosť až 160 pivníc. “Budú otvorené malé útulné pivničky, aj veľké moderné vinárstva, či teplé degustačné miestnosti od Bratislavy vrátane Starého mesta, Vajnor a Rače, cez Svätý Jur, Limbach, Modru, Častú a Doľany, až po Trnavu,” povedala riaditeľka Malokarpatského osvetového strediska Anna Píchová.

Návštevníci Dňa otvorených pivníc dostanú už tradične taštičku, pohár s logom podujatia ako súčasť vstupenky a mapku, ktorá slúži ako navigácia po pivniciach. Aj tento rok bude Malokarpatské osvetové stredisko rozdávať Bedeker vinárov, kde sa hostia dozvedia, aký bol Vinohradnícky rok 2016, získajú prehľad o podujatiach osvetového strediska aj informácie o sprievodnom programe Dňa otvorených pivníc. Počas podujatia vinári pripravujú aj regionálnu gastronómiu len na túto príležitosť.

Ubytovacie zariadenia v Malých Karpatoch sú podľa Píchovej už tradične pripravené na zvýšený nápor hostí. Deň otvorených pivníc patrí podľa výkonnej riaditeľky oblastnej organizácie cestovného ruchu Malé Karpaty Eleny Palčákovej k najobľúbenejším podujatiam v regióne: “Deň otvorených pivníc pomáha budovať pozíciu malokarpatského regiónu ako top vinárskej destinácie na Slovensku. Spolu s vynikajúcou regionálnou gastronómiou a kvalitným ubytovaním sa hostia do nášho regiónu pravidelne vracajú a to je náš cieľ,” uzavrela Palčáková.

Viac informácií nájdete na web stránke podujatia: http://www.mvc.sk/sk/podujatia/den-otvorenych-pivnic-2016

Najčítanejšie články »