MS , 11. dec 2014

Slováci prezentovali svoje vína v Estónsku

Slovenské vína získavajú uznanie vo svete, vôbec nezaostávajú za svetovou špičkou. Na medzinárodných súťažiach získali slovenské vína vynikajúce umiestnenia, zlaté a strieborné medaile.

Dostávajú sa aj do krajín, kde sa víno neteší takej popularite ako na Slovensku Najnovšie slovenské vínko prezentovali v Estónsku. Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Helsinkách v spolupráci s Honorárnym konzulátom Slovenskej republiky v estónskom Talline zorganizovalo vo štvrtok, 4. decembra, v konferenčných priestoroch hotela Tallink Spa&Conference v Talline prezentáciu spojenú s profesionálnou degustáciou slovenských vín.

Išlo vôbec o prvú prezentáciu slovenských vín v Estónsku tohto druhu. Počas degustácie boli predstavené vína od slovenských výrobcov Mrva & Stanko, Karpatská perla, Elesko, Strekov 1075, J&J Ostrožovič, Chateau Topolčianky a Víno Velkeer. Svoje víno osobne prezentoval Ladislav Šebo (Karpatská perla) a ostatných vinárov zastupoval Ján Gajdošík. Na degustácii sa zúčastnilo približne 20 významných estónskych importérov, predajcov vín, profesionálnych someliérov a novinárov píšucich o víne.

Estónski importéri prejavili záujem o návštevu Slovenska s cieľom oboznámiť sa s tradíciami vinohradníctva a výrobou vína na Slovensku a nadviazať obchodné kontakty za účelom uzatvorenia možnej obchodnej spolupráce. Severanom slovenské vínko chutilo a onedlho sa asi objaví v obchodoch v tejto pobaltskej krajine.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/slovenske-vinko-sa-popijalo-v-estonsku/465879

Najčítanejšie články »