RUBAN , 28. sep 2016

Svoj sen, víno víťazov

Svojsen je kríženec Rulandského šedého, Leánky a Rizlingu rýnskeho. Táto odroda je snom každého vinára, má svoje neopakovateľné čaro v hlbokom vneme a aróme po pomarančoch.

Pozývame vás na jeho ochutnávku, neopakovateľnú arómu a chuť bieleho novošľachtenca môžete spoznávať pod značkou mladého, no už teraz chýrneho vinárstva Château Rúbaň.

svoj sen chateau ruban

Svoj sen, akostné odrodové víno, 2015

Jeden príbeh končí a druhý začína. Tak je to v živote a tak sa začal písať tiež príbeh Svoj sna z Rúbane. Keď mladík Ondrej Korpás ukončil štúdium, jeho pedagóg prof. Vilém Kraus mu dal do daru vzácnu odrodu. Bol to Svojsen, ktorého očká sa potom podarilo Ondrejovi Korpásovi úspešne rozmnožiť. Ojedinelá rastlinka ani nemohla skončiť v rukách iného človeka. Práve v tých Ondrejových bol vysoký predpoklad, že si raz budeme môcť všetci spoločne pochutnávať na tomto vzácnom víne. Tento skúsený vinohradník zasvätil svojej práci celý život a treba povedať i to, že spolu s Tiborom Melecskym, známym strekovským vinárom, stáli ako poradcovia pri zrode Château Rúbaň, prvého rúbanského vinárstva.

To si dnes vedie na výbornú, neúnavne pokračuje v dobre našliapnutom štarte. Je situované na okraji obce Rúbaň, konkrétne v areáli dobového kaštieľa s rozľahlým lesoparkom, kde môže naplno využívať potenciál kraja. Château Rúbaň stavia na dávnu tradíciu, ktorá mu umožňuje okrem tradičných a obľúbených druhov, venovať sa aj oživeniu menej známych odrôd, ktoré boli vyšľachtené špeciálne do podmienok Strekovského regiónu. V jeho portfóliu nájdete viacero famóznych vín. Okrem Svoj sna aj také raritky akými sú Milia a Noria. Niektoré z nich už stihli povyhrávať aj vzácne medajly a ocenenia. Postupne si ich tu predstavíme.

Ochutnajte degustačný set z Chateau Rúbaň tu >
Dovoz v SR zdarma.

Aktuálne v Château Rúbaň prebieha oberačka a spracovanie dozretého hrozna. Pozrite sa na rýchly proces spracovania čerstvého hrozna – takto sa tešia bobuľky v Rúbani na to, kedy sa z nich stane víno! Pozrite sa tu:  https://www.facebook.com/Château-Rúbaň- 341218682705789/videos

Najčítanejšie články »