CHMK , 17. Oct 2017

Festival Chute Malých Karpát 2017

V novembri sa uskutoční 2. ročník festivalu Chute Malých Karpát.

Víno je životný štýl, ktorý je neoddeliteľne spätý nielen s krajinou, ale aj s ľuďmi, ktorí v nej pracujú a žijú. V Malokarpatskom  regióne  vinárom záleží na budúcnosti, no ctia si tiež prácu a kultúru svojich predkov, rovnako ako tradíciu, ktorá viac ako dvetisíc rokov formovala Malokarpatský kraj. Na jeseň to v ňom hýri pestrými farbami viníc a vôňou mladého vína, ktoré tamojší vinári predstavia na podujatí nazvanom Chute Malých Karpát.

Celkom 30 vinárov z Malokarpatskej oblasti budú mať možnosť spoznať milovníci vína, ktorí 11. novembra od 10.00 do 22.00 h navštívia festival otvorených pivníc Chute Malých Karpát. Medzi zakladateľov podujatia patria oceňované vinárstva Karpatská Perla, Skovajsa vinohradníctvo a vinárstvo, Terra Parna, Repa Winery, Hacaj s.r.o., Vinárstvo Vinkor, Vinárstvo Peter Ratuzky a Vins Winery – Richard Tóth.

Odvtedy, čo sa zrodila myšlienka zorganizovať jesenný festival vína, gastronómie a kultúry, sa však do projektu zapojili desiatky vinárov z Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dolian, Častej a Vinosadov. Navštíviť ich môžete vďaka kyvadlovej doprave. Návštevníci budú môcť ochutnávať vína priamo vo vinárstvach, v miestnych reštauráciách sa zase môžu tešiť na špeciality regionálnej kuchyne. Dobré víno totiž najlepšie vynikne práve v spojení s kvalitným jedlom.

Každé z vinárstiev v regióne je jedinečné, no všetky spája viera v malokarpatské vinohrady. Aj preto je jesenný festival otvorených pivníc skvelou príležitosťou pre spoznanie rôznorodých chutí Malých Karpát,“ vysvetľuje Michaela Potočárová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodáva: „Počet lístkov je limitovaný, preto neváhajte a rezervujte si ich čo najskôr. V troch termínoch ponúkame aj komfortné autobusové spojenie z centra Trnavy, preto odporúčame zabezpečiť si ubytovanie priamo v meste.“

Milovníci vína môžu ochutnať odrody, ktoré sa v malokarpatských vinohradoch pestovali od nepamäti. Keďže súčasťou vstupenky je aj bonus na nákup vína v hodnote 5 eur, môžu si svoje obľúbené odniesť aj domov. Každý dostane pohár s logom a s taštičkou, ako aj sprievodcu s mapkou a zoznamom vinárstiev, reštaurácií a umelcov zapojených do projektu. Vo vybraných vinárstvach totiž návštevníci dostanú možnosť obdivovať výstavy umeleckých diel, najmä obrazov a fotografií.

„Víno vytvára priateľstvá, urovnáva hádky a bezpochyby tvorí dobrú náladu. Veríme, že sa u nás budete dobre cítiť a radi sa k nám vrátite, aby sme tú našu vínnu kultúru pozdvihli spoločnými silami na správne miesto,“ uzatvára Michal Petrík, jeden z organizátorov festivalu.

Dátum a čas konania:
 11. novembra 2017 od 10.00 do 22.00 h.
Miesto:
Pezinok, Šenkvice, Vinosady, Modra, Častá, Doľany, Suchá nad Parnou
Viac informácií nájdete na:
www.chutemalychkarpat.sk

Najčítanejšie články »