Advertoriál, PHLC , 21. júna 2017

In vino veritas! Vo vinotéke zase správna klíma …

Víno je nápoj mnohých tvárí. Rozohrieva, navodzuje atmosféru alebo dokonale podčiarkne chuť jedla, ak ho podávame pri správnej teplote.

Túto úlohu za vás zvládne domáca vínotéka, vďaka ktorej môžete víno servírovať vždy perfektne vychladené pre akúkoľvek príležitosť.

Vinotéky chránia klímu vašich pokladov
Bez dobrého vína žiadna večera nebude dokonalá. Domáce vínotéky zaistia vínu potrebnu klímu – stálu teplotu a vlhkosť.
Jedna zóna, dve alebo tri? Ak sú vaše preferencie jasne vyhranené a plánujete skladovanie bieleho alebo len červeného vína, postačí vám jednozónová vínotéka. Naopak viaczónové domáce vínotéky umožňujú regulovať teploty v jednotlivých zónach oddelene, teda môžete v nich skladovať viac druhov vín naraz. Trojzónová vínotéka sa hodí pre archiváciu vín a je ideálna pre fajnšmekerov. V udržiavaní stálej teploty prináša vínotéka jednoznačne veľkú výhodu oproti klasickej pivnici. A pri výbere vínotéky vás bude zaujímať aj cena. Spôsob chladenia podstatne ovplyvňuje cenu spotrebiča. Kým termoelektrické chladenie vyniká nízkou obstarávacou cenou a vďaka absencii chladiva zaisťuje tiež tichú prevádzku bez vibrácií, kompresorové chladenie má lepší výkon a spotreba energie je tu tretinová v porovnaní s termoelektrickými modelmi.
TIP: Sú chladničky vhodné na uskladnenie vína? Nie! Nestabilná teplota v dôsledku častého otvárania dverí a nevhodná vlhkosť môžu úplne zmeniť chuť dobrého vína.

Vínotéky PHILCO pre domáce i profesionálne prostredie

Už dvakrát získala táto jednozónová voľne stojace vínotéka Philco PW 12 ocenenie „produkt roka“ portálu Heureka. Využíva termoelektrické chladenie a je vybavená špeciálne navrhnutými kovovými policami, ktoré umožňujú vybrať si medzi ukladaním vína vo vertikálnej či horizontálnej polohe. Elegantná čierna farba skvele ladí s akýmkoľvek interiérom. Vínotéka má LED osvetlený interiér a prehľadný displej, na ktorom si môžete jednoducho skontrolovať nastavenú teplotu. Tú možno zvoliť od 10 do 18 ° C. Prístroj disponuje funkciou automatického odmrazovania. Optimálna cirkulácia vzduchu a potrebné chladenie je zaistené vďaka inteligentnému systému Fuzzy Logic, ktorý automaticky vyhodnotí okamžité podmienky vo vínotéke a prispôsobí ich vášmu aktuálnemu nastaveniu. Odporúčaná cena: 129 €

Philco PW 38 D sa stane pôsobivým doplnkom do vášho interiéru. Táto dvojzónová vínotéka s kompresorovým chladením je určená na uskladnenie až 38 fliaš vína. Ďalej je vybavená digitálnym ukazovateľom nastavenej teploty. Umožňuje nastaviť 2 teploty v rozmedzí + 5 ° C do + 20 ° C. Rovnako tak je dôležitá vnútorná vlhkosť, ktorej výška sa pohybuje v rozpätí 50 – 80%. Drevené police, vnútorné LED osvetlenie, digitálny displej, tichý chod z nej robia mimoriadne komfortný a praktický doplnok interiéru. Energetická trieda A. Cena: 429 €

Dvojzónová vínotéka Philco PW 166 D s vysoko efektívnym kompresorovým chladením vďaka kapacite na 166 fliaš uspokojí aj tých najnáročnejších užívateľov. Chladný vzduch je rovnomerne distribuovaný ventilátorom a uhlíkový filter sa postará o dokonalú filtráciu a zaistenie čistého vzduchu. Nerezový rám dverí a vyberateľné drevené police vkusne a efektne dopĺňajú celkový luxusný vzhľad vínotéky, ktorá disponuje okrem osvetlenia interiéru aj senzorovým ovládaním a LED displejom indikujúcim nastavenú teplotu. Sklenené dvere sú chránené UV filtrom proti ultrafialovému žiareniu, aby ste si mohli byť istí bezchybnou kvalitou vašich vín za všetkých okolností. Vďaka automatickému odmrazovaniu si môžete užívať výhody tohto domáceho pomocníka bez starostí s jeho údržbou.
Teplotný rozsah hornej zóny vinotéky je +5 ° C – +12 ° C, je tak ideálna pre uloženie bielych, ružových či šumivých vín, spodná zóna je naopak vhodná vďaka teplotnému rozsahu +12 ° C – +22 ° C pre červené vína. Cena: 1129 €

Najčítanejšie články »