MRVSTNK , 07. júla 2015

Mrva a Stanko medzi TOP 50 vínami na Chardonnay du Monde 2015

Mrva&Stanko ako jediné slovenské vinárstvo získalo zlatú medailu za Chardonnay ročník 2013 Winemaker`s Cut na medzinárodnej súťaži vyhradenej pre túto svetoznámu odrodu.

Dvomi striebornými medailami sa môže popýšiť aj vinárstvo Matyšák. Pritom 22. ročníka výstavy sa zúčastnilo 826 vín zo 41 krajín sveta. Ako na všetkých prestížnych výstavách aj na Chardonnay du Monde môže byť udelených maximálne 30% medailí z celkového počtu vín. Vína hodnotilo 300 skúsených degustátorov z rôznych kútov sveta.

Zlatú medailu získalo iba 56 vín, striebornú 196 a bronzovú len 23 vín. Medzi zlatom ocenenými vínami je aj Mrva&Stanko Chardonnay Winemaker`s Cut z ročníka 2013. Hrozno pochádza Malokarpatského vinohradníckeho regiónu, konkrétne z Čachtíc. Na 6,3 hektárovej ploche vinohradu sa nachádza mikro parcela, ktorá sa úplne odlišuje pôdnymi vlastnosťami od ostatku vinohradu, čo viedlo Vladimíra Mrvu k tomu aby vytvoril víno iba z tejto časti.

Vzniklo víno sýtej žltozelenej farby, s príťažlivou bohatou vôňou, s noblesnými vnemami medu, vanilky a dubového dreva. Chuť vína je opulentná, minerálna, s vekom kvitnúca do bohatej orieškovej komplexnosti.

Najčítanejšie články »