TASR , 19. Jun 2009

Ocenia najlepšie viedenské vína

Milovníci kvalitného vína si prídu na svoje v metropole Rakúska počas ocenenia najlepších viedenských vín od 24. do 26. júna.

Na nádvorí viedenskej radnice sa okrem odovzdania cien najlepším vínam za rok 2009 uskutočnia degustácie rôznych odrôd ako aj ochutnávky kulinárskych lahôdok, ktoré vytvoria priamo na mieste špičkoví domáci šéfkuchári. V rámci podujatia Cena viedenského vína 2009 budú môcť hostia ochutnať 125 rôznych odrôd, ocenených zlatou medailou. Z tých najlepších na degustáciu sú pripravené odrody ako Veltlínske zelené, Rizling, Zweigelt, Cuvée červené, Chardonnay, Weißburgunder a červeného vína zo zahraničia.

O ocenení najlepšieho viedenského vína za rok 2009 rozhodla odborná porota zložená zo someliérov, gastronómov a žurnalistov. Do súťaže o Cenu viedenského vína 2009 sa zapojilo 59 odrôd vín, ich víťazov jednotlivých odrôd vyhlási primátor mesta Viedeň Michael Häupl už 23. júna. Kulinársky doplnia degustácie najlepších vín špeciality hviezdnych šéfkuchárov ako Christiana Domschitza, Martiny Willmannovej, Helmuta Österreichera a Joachima Gradwohla. Degustácie vín sa budú konať každý deň od 17.00 do 24.00 h. Bližšie informácie na www.wien-event.at.

Najčítanejšie články »