Juraj Janík , 12. jan 2009

Pezinské vínne pivnice sa otvoria

Pezinské vínne pivnice chcú privítať milovníkov kvalitného vína po prvýkrát na samostatnom degustačnom podujatí 14. februára. Akciu už v týchto dňoch intenzívne pripravujú Novzniknuté občianske združenie Museum Vinorum, Malokarpatské múzeum v Pezinku, Združenie pezinských vinohradníkov a mesto Pezinok.

„Svojím spôsobom ide o klasický deň otvorených pivníc, ako ho poznáme z Rakúska či Malokarpatskej vínnej cesty. Organizátori však siahli do ‚mekky‘ vinárstva v Pezinku a k ich iniciatíve sa pripojili majitelia 22 vínnych pivníc a prevádzok priamo v centre mesta,“ uviedol pre TASR jeden z protagonistov podujatia Ľubomír Janečka.

Vinári a firmy sú výlučne z Pezinka a pezinského vinohradníckeho regiónu. V degustačnej ponuke budú mať k dispozícii najlepšie ponuky vín z vlaňajšieho a predošlých ročníkov. Mladé vína z roku 2008 už sú vyčírené, dozreté, pripravené na novú sezónu a sériu súťažných degustácií v Malokarpatskej oblasti. Staršie ročníky vín zasa ponúknu svoj šarm, fľašovú zrelosť, jedinečný buket, silu a kvalitu. Pripravené budú aj gastronomické zariadenia s miestnymi kulinárskymi špecialitami, dodal Janečka.

Pezinské vínne pivnice 2009 očakávajú stovky návštevníkov, vínnych znalcov i amatérov. Ich počet však bude limitovaný kapacitou pivníc. Kúpou vstupenky získa návštevník originálny degustačný pohárik, vínny pas s mapou jednotlivých zastávok v meste, dva bonusové lístky na nákup ľubovoľného vína a možnosť ochutnať všetky ponúkané vzorky. Podujatie vhodne dopĺňa jarné a jesenné Dni otvorených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste, ktoré kapacitne nedokážu uspokojiť všetkých záujemcov.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona

Najčítanejšie články »