TASR , 02. sep 2014

Račianske vinobranie 2014 ponúkne zaujímavý program

Tohtoročné Račianske vinobranie sa v uliciach bratislavskej Rače uskutoční od piatka 12. septembra do nedele 14. septembra. Najväčším lákadlom bude tento rok najmä pestrý program, v rámci ktorého vystúpi v súčasnosti jedna z najpopulárnejších skupín HEX, ale aj Vidiek, Andrej Šeban Band či obľúbení Belasí.

Hlavný program sa bude konať v čiastočne vynovenom račianskom amfiteátri. „Termín ukončenia celej rekonštrukcie je až v máji budúceho roka, čiže práce je tu ešte veľa. Na vinobraní budú návštevníci vidieť len malú časť rekonštrukcie a opráv, ktorými náš amfiteáter prechádza,“ povedal starosta Okrem spomínaných hudobných celkov si návštevníci budú môcť pozrieť aj SĽUK, Jožka Černého s cimbalovkou a až do polnoci budú mať možnosť zabávať sa na tradičnej Oldies párty Rádia VIVA.

Na návštevníkov budú, samozrejme, čakať stánky s vínom, burčiakom, jedlom aj remeselnými výrobkami, ktoré sa budú tiahnuť po ulici Barónka, ďalej po Alstrovej ulici, na Námestí Andreja Hlinku. Kolotoče budú tak ako po minulé roky na Rustavelliho ulici. Tento rok sa v rámci vinobrania bude krstiť nová kniha o Rači, krstnými rodičmi budú herečka Eva Krížiková a operný spevák Martin Babjak,“ priblížila Eva Miklánková z Miestneho úradu v Rači.

Najčítanejšie články »