PR článok , 03. júna 2016

Úspechy MOVINA na súťaži Concours Mondial de Bruxelles

Ako jediné slovenské vinárstvo získali veľkú zlatú medailu na tohtoročnej prestížnej súťaži vín Concours Mondial de Bruxelles.

Concours Mondial de Bruxelles je prestížnou svetovou súťažou vín, ktorá si svoju tradíciu zachováva už 23. rok po sebe. Na súťaži sa hodnotí zhruba 9 000 súťažných vín z približne 50 krajín sveta.Vína hodnotia renomovaní odborníci z celého sveta. Práve preto možno povedať, že súťaž je ukazovateľom výkonnosti pre vinárstvo samotné a garancia kvality pre spotrebiteľov.

História účasti vinárstva MOVINO na tejto súťaži siaha do roku 2013, kedy do súťaže poslali svoje prvé vína. Súťaž sa v tom roku organizovala na Slovensku. O to viac ich potešil zisk striebornej medaile za Rulandské biele, bobuľový výber 2011.

bottle V roku 2015 sa úspechy stupňovali a vinárstvo získalo jednu zlatú medailu za Tramín červený, výber z hrozna 2015 a dve strieborné medaile za Rizling rýnsky, výber z hrozna 2012Rulandské biele, výber z hrozna 2014. Rok 2016 sa tak stal pre vinárstvo osudným a ako jediný zo Slovenska získali Veľkú zlatú medailu za Rizling vlašský, neskorý zber 2015, ktorý je vynikajúcim vínom. Hrozno použité na výrobu tohto vína pochádza z vlastných vinohradov nachádzajúcich sa vo vinohradníckej obci  Príbelce. Pre vinárstvo MOVINO je nesmiernou cťou sa pýšiť práve takýmito oceneniami.

Najčítanejšie články »