TASR , 16. aug 2010

V Dolnom Rakúsku sa začína veľká oslava vína

Rakúski vinári z vinárskych usadlostí združených pod názvom Rubin Carnuntum dnes začínajú oslavovať víno na piatom ročníku festivalu Carnuntum Experience.

„Slovenským hosťom môžeme ukázať, čo majú ich susedia špecifické z hľadiska jedál a vínnej kultúry. V princípe máme veľa spoločného, máme obrovské vinice, bude pre nich určite veľmi zaujímavé vidieť, aké dobré vína sa robia 20 km za hranicami,“ uviedol pre TASR Robert Payer, prezident Vinárskeho spolku Rubin Carnuntum, ktorý festival organizuje.

Carnuntum Experience 2010 potrvá do 29. augusta. Spojený je s množstvom programov a akcií určených nielen pre milovníkov vína. Program podujatia spestria gurmánske a gastronomické podujatia, dobrodružné akcie pre deti, hudobné a umelecké večierky, programy klubovej scéne pre mladých alebo plesová noc vo víre valčíka. Začiatok festivalu je venovaný vínu. „Otvárací ceremoniál sme nazvali White Wine Fashion, je to oslava bieleho vína, ľudia sú oblečený v bielom, je to vychytený žúr,“ vysvetlil Payer s tým, že oblasť Carnuntum je známa vďaka červenému vínu a preto si organizátori festivalu povedali, že vymyslia podutie, ktorým spropagujú svoj región, ale aj biele víno, aby nezostalo v tieni červeného brata.

White Wine Fashion, ktorá sa koná celá v bielej farbe a podmienkou účasti na nej je skutočne i biely odev hostí, sa odohrá v netradičnom prostredí – v kameňolome. „Poloha je dobrá, v okolí nikto nebýva, môže tam znieť hlasná hudba bez obmedzení,“ dodal organizátor, ktorý očakáva na úvodnej kultovej párty festivalu aj hostí zo Slovenska. „Minulý rok prišlo 150 Slovákov a Sloveniek, teraz by sme radi privítali minimálne 200.“

Najčítanejšie články »