TASR , 27. mája 2015

V obci Malá Tŕňa sa v sobotu rozsvieti vyhliadková veža

Už túto sobotu, 30. 5. 2015 sa v obci Malá Tŕňa rozsvieti jedinečná 12 m vysoká Vyhliadková veža!

Podujatie s názvom Tokaj pod hviezdami je súčasťou osláv Dňa sv. Urbana, patróna vinohradníkov a debnárov, a to práve v oblasti, ktorá je preslávená výrobou kvalitného vína. Oslavy s bohatým programom už od dopoludňajších hodín organizuje Združenie Tokajská vínna cesta v spolupráci s obcou Malá Tŕňa a Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove. Vyhliadková veža je zaujímavá svojím tvarom, ktorý pripomína drevený sud.

Vznikla v rámci projektu Tokaj je len jeden, podporeného Programom švajčiarsko-slovenskej spolupráce, ktorého Národným kontaktným bodom je Úrad vlády SR, a od soboty sa stane novou dominantou a turistickou atrakciou celého regiónu. Okrem jej výstavby sa v rámci projektu podarilo vytvoriť unikátnu turistickú oblasť s možnosťami prezentovať a oživovať tradičné vinohradnícke remeslo, jeho výrobné postupy, technológie a zachovávať unikátne vinohradnícke pivničky.

V rámci projektu Tokaj je len jeden sa vytvára Rekreopark, ako aj jednotný navigačný informačný systém a virtuálny informačný systém. Turistom v regióne budú k dispozícii dve informačné centrá v Trebišove a Čerhove. TIC v Čerhove je v prevádzke od novembra 2014 a ako prvá budova svojho druhu na území Košického regiónu využíva obnoviteľné zdroje energie.

V rámci Švajčiarskeho finančného mechanizmu sa preinvestovalo viac ako 1.200.000 eur. Preto neváhajte a zažite výnimočný deň na Tokaji! Navštívite stredoveké tokajské pivnice a ochutnáte miestne gastrošpeciality, vyskúšate si tradičné remeslá. Pre najmenších sú pripravené rôzne animácie a súťaže. Celý deň bude sprevádzaný vystúpeniami folklórnych skupín. Vinohradnícka oblasť TOKAJ Vás očarí nádhernými scenériami viníc, lahodným tokajským vínom a uchváti jedinečnou atmosférou tokajských tufových pivníc.

Najčítanejšie články »