Loading Events

Komárňanské vínne korzo

Pridať udalosť
  • This event has passed.
  • Dátum: 5.9.2014 - 7.9.2014
Otvoriť mapu »

Miesto usporiadania

Komárno Námestie generála Klapku, Komárno, 94501 Slovensko

cena: Free

Už po siedmy raz sa uskutoční v dňoch 5. -7. septembra Komárňanské vínne korzo. V historickom centre mesta ho organizuje mestská samospráva.

Okrem najvýznamnejších vinárov z komárňanského regiónu, nás navštívia aj maďarskí vinári z oblastí Somló, Villány, Eger a Szekszárd, ale prídu aj
výrobcovia z Rumunska, konkrétnejšie zo Sedmohradska, aby nám predstavili svoje vína. Povedal primátor.

Okrem vín môžu návštevníci korza ochutnať aj rôzne kulinárske dobroty. V ponuke budú syry, pekárenské výrobky, jedlá z diviny, typické oberačkové
špeciality aj trdelníky.

Na programe je aj šiesty ročník súťaže vo varení Jókaiho fazuľovej polievky pomenovanej po veľkom rodákovi z nášho mesta, ktorá sa ako zvyčajne uskutoční v parku Anglia, priblížil Marek s tým, že zúčastniť sa môže ktokoľvek, kto dostane chuť predviesť svoju zručnosť vo varení. “Treba sa však včas prihlásiť,” podotkol s tým, že nápad zorganizovať súťaž vo varení fazuľovej polievky podnietila skutočnosť, že jej veľký milovník, maďarský spisovateľ Mór Jókai všade vyhľadával domáce špeciality a neskôr sa oboznámil aj s francúzskou kuchyňou. V jeho dielach sa často objavujú rôzne jedlá, niekedy aj s podrobným popisom prípravy.

Súčasťou Komárňanského vínneho korza bude aj hudba. “Znieť bude z dvoch pódií na Námestí gen. Klapku. Účinkovať budú poprední domáci a zahraniční speváci a skupiny,” uzavrel primátor.