Načítání akcí

Ochutnávka vín v tme – Povianočná

Pridať udalosť
  • Táto akcia už prebehla.
  • Dátum: 18.1.2018
  • Čas: 19:00 - 21:00
Otvoriť mapu »

Miesto usporiadania

Film Café Vysoká 27, Bratislava, 81106 Slovensko

webstránka: www.tmavadegustacia.sk

telefónne číslo: 0915756754

cena: 25EUR

V príjemnej atmosfére klenbovej pivnice vás za svetla pousádzame ku stolom. Pomaly začneme zhasínať svetlá a za jemného šera vysvetlíme niekoľko základných organizačných informácii.

Po úvodnom slove sa svetlá zhasnú úplne a začneme nalievať prvú vzorku vína. Tú nalievame VŽDY bez predstavenia vína vopred. Víno si najprv spolu ohodnotíme z hľadiska vône, chuti, dochuti a vhodného jedla a potom si povieme množstvo zaujímavostí a dobrých rád do života. Osvojíme si techniky degustovania, ovoniavania a necháme aby Vám tma posilnila zmysli tým, že zrak jednoducho nebude mať s čím pracovať.

Až keď si všetko spolu rozoberieme bez akýchkoľvek predsudkov, zistíme, či viete určiť farbu, zaradenie podľa zvyškového cukru alebo odrodu vína. Budete sa čudovať, koľkí neuhádnu farbu vína. Takýmto spôsobom spolu ochutnáme spolu 7 slovenských vín + jedno prekvapenie.

Zažite ohňostroj chutí a vôní vďaka tme, pri ktorej sa zrazu začnú pekne jasne objavovať predtým zamaskované arómy ovocia a kvetov, ruží a manga, škorice a vanilky, čierneho korenia a papriky, krásneho chrumkavo opečeného čerstvého chlebíka a babičkinho slivkového koláča. V tme sa vynorí z vína príbeh. Kto víno nepil v tme, netuší čo sa v ňom ukrýva.

– Dozviete sa čo stačí aby degustovanie vína bol väčší pôžitok
– Zistíte prečo cítiť vo víne konkrétne ovocie
– Naučíte sa o technikách a zásadách správneho degustovania nielen vín
– Porozumiete princípom kombinovania vína a jedla
– Zvýšite si povedomie o kvalite slovenského vinárstva
– Zažijete jedinečnú atmosféru v úplnej tme + gastronomické PREKVAPENIE

Budeme degustovať 7 vzoriek vína.
Tešíme sa na Vás