MM , 24. júna 2020

BÓNA Winery

Sme malé rozvíjajúce sa vinárstvo. Každý deň pracujeme na tom, aby sa k Vám dostalo to najlepšie, čo terroir Bátorové Kosihy ponúka.

Neustále hľadáme spôsoby, ako vyrobiť víno, ktoré uspokojí všetky vaše zmysly. Preto spájame modernú technológiu a vedu s tradíciou, ktorú pre nás zanechali naši predkovia, ktorí už stáročia robili víno v hone Szentlászló.

Staviame na minulosti, pozeráme do budúcnosti, tvoríme v prítomnosti. Terroir Vinárstvo sa nachádza v obci Bátorové Kosihy, v Južnoslovenskej oblasti. Pri návšteve vinárstva vás na prvý pohľad očarí výhľad z vinohradu na Dunaj a vrchy Gerecse. Presne ony sú najvýznamnejším prvkom miestneho terroiru. Oblasť je v priemere najteplejšou oblasťou Slovenska. Spolu s jedinečnou pôdnou štruktúrou vytvárajú predpoklady na dopestovanie hrozna najvyššej kvality.
Našou úlohou je už len dostať tú kvalitu do fliaš.

Vo vinohrade pracujeme na úkor kvantity a v prospech kvality. Snažíme sa zaťažovať životné prostredie čo najmenej, preto hospodárime ekologicky. Ochranu robíme biologicky a snažíme sa vytvoriť vinohrad, ktorý má silný vlastný imunitný systém. My sme súčasťou tohto vinohradu a zároveň tvorcami vína. Chceme vybudovať systém, ktorého kolobeh nie je človekom prerušovaný, ale podporovaný. Ono sa to cez vína odvďačí.

Pozrite si video z vinárstva tu >

V základnej línií robíme vína, ktoré sú ľahko piteľné, ľahko zrozumiteľné a sú dané na rýchly konzum. Prevládajú primárne arómy z hrozna, ktoré pôsobia sviežo a vedia vaše všedné dni urobiť krajšími. V línií natural sú vína, ktoré sú vyrobené s čo najmenším zásahom počas výroby. Sú podradené myšlienke, že víno sa vie vyrobiť aj samo, len podmienky k tomu je potrebné zabezpečiť. Je to spôsob, akým robili víno aj naši predkovia. Zasahujeme do vín len v prípade nevyhnutnej potreby, aby sme zachovali miestny terroir. Zachovávame odtlačok vinohradníka, vinára, ročníka, aby sme vytvorili jedinečné víno. Sú to vína, ktoré si vyžadujú hlbšie vnímanie. Aj keď si človek myslí, že toho nie je schopný, nakoniec ho víno vtiahne so sebou. Najlepšie je to vyskúšať. Prechutnať víno priamo na mieste, kde sa rodí. Je to najlepší spôsob, ako vína pochopiť. Ak máte chuť vydať sa na výlet, dať si prechádzku v zatmení slnka vo vinohrade, predegustovať naše vína priamo v pivnici, podebatovať a zároveň sa odreagovať, sme tu pre Vás.

Meno spoločnosti: Bóna Winery
Adresa spoločnosti: BÓNA W and T s.r.o, Považská 18, 940 02 Nové Zámky
Rok vzniku spoločnosti: 2013
Vinohradnícky rajón, obec: Hurbanovský rajón, Bátorové Kosihy
Plocha obrábaných viníc: 4,5 ha vlastných viníc
Ročná produkcia vína v litroch: 10 000
Nosné odrody: Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Rizling Vlašský, Cabernet Franc, Merlot, Dunaj
Technológ / pivničný majster: Bence Jávorka
  • Frtus Winery Výrobcovia vína,  Martin Motáček,  4, máj 2020

    Frtus Winery

    Tak ako hrozno má svoju identitu danú pôdou, podnebím a vinohradníkom, rovnako víno má svojho ...

  • Promitor Vinorum Výrobcovia vína,  Martin Motáček,  22, júl 2019

    Promitor Vinorum

    Promitor Vinorum je malé rodinné vinárstvo na južnom Slovensku, presnejšie v Galante, v srdci Matúšovej ...

Najčítanejšie články »